هر کاری از سلطانی‌فر خواستیم با کمال میل انجام داد

تاج: در دو سه روز آینده درباره اردوی امارات تصمیم می‌گیریم/ پیگیر برگزاری بازی با عربستانی‌ها در تهران هستیم

تاج: در دو سه روز آینده درباره اردوی امارات تصمیم می‌گیریم/ پیگیر برگزاری بازی با عربستانی‌ها در تهران هستیم

به گزارش  سراج24 ، مهدی تاج در حاشیه برگزاری کلاس‌های پیشرفته داوری فوتبال در جمع خبرنگاران گفت: خدا را شکر اتفاق خوبی افتاد. بخش داوری ما در آسیا بهترین است و ما شش داور الیت داریم که باید آن را به هفت برسانیم و 9 کمک‌داور الیت هم داریم. باید خودمان را بهتر کنیم. امروز هم کلاس پیشرفته داوری هستیم که هم مدرسان هستند که برای داخل کشور آموزش می‌بینند و هم داوران حضور دارند. اتفاق خوب این است که فاصله سنی حاضران در کلاس بین 27 تا 25 است و محدودیت سنی گذاشتند که داوران سال‌ها بتوانند داوری کنند.

وی با اشاره به کلاس‌های فوتبال ساحلی عنوان کرد: در فوتبال ساحلی در بخش بانوان هم نیاز به برگزاری یک سری کلاس‌ها و پیشرفت داشتیم. در حال حاضر کلاس‌های سطح یک را برای مربیان گذاشته‌ایم و کلاس‌های سطح دو را هم خواهیم گذاشت. این کلاس‌ها کمک می‌کند که شرایط فوتبال ساحلی هم بهتر شود. همه تیم‌ها مربیان خودشان را انتخاب و معرفی کرده‌اند و در این کلاس‌ها حاضر هستند و به‌نظرم این اتفاق باعث می‌شود در فوتبال ساحلی هم شرایط خوبی داشته باشیم. باید در سال 2022 مربیان را به سطح دو برسانیم و بعد از آن اگر به این سطح نرسیم، این افراد اجازه مربیگری ندارند. پس از آن به‌فکر برگزاری کلاس‌های پیشرفته‌تر هم خواهیم بود.

تاج در پاسخ به این سؤال که آیا برگزاری کلاس‌های داوری تأثیری در کیفیت قضاوت آنها داشته است یا نه، عنوان کرد: خوشبختانه شاهد این هستیم که اشتباهات داوری در فوتبال کشورمان کم شده است. فکر نمی‌کنم اشتباهات تأثیرگذاری را در این فصل شاهد بوده‌ایم، البته اشتباهات داوری همیشه هست و خواهد بود و باید تلاش کنیم که به حداقل برسد، ما این کلاس‌ها را برگزار می‌کنیم تا اطلاعات روز داوران بیشتر شود. کمیته داوران  هم برای داوران جوان کلاس‌هایی را تشکیل داده تا روی آنها برای آینده سرمایه‌گذاری کند.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره اینکه پیش از این اعلام کرده بود بودجه فدراسیون کشورهای استرالیا، ژاپن و کره‌جنوبی قابل مقایسه با فدراسیون ایران نیست، از این رو از دولت خواستار بودجه 15 میلیاردی شده است و تکلیف این قضیه چه شد، خاطرنشان کرد: جا دارد از سلطانی‌فر نهایت تشکر را کنم چرا که انصافاً ما هر کاری که از او خواستیم با کمال میل انجام داد، اخیراً هم با هیئت رئیسه جلسه گذاشت و با خودم من هم 5‌ــ4 جلسه ترتیب داد تا به مشکلات ما رسیدگی شود. قبلاً هم گفتم ما تا به امروز 3‌ــ2 میلیارد برای تیم ملی هزینه کرده‌ایم و از آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور خواهان کمک 15 میلیاردی دولت شدیم که حتی روز گذشته هم من در این زمینه با او صحبت کردم و قرار شد این کمک به تیم ملی انجام شود.

تاج ادامه داد: با این حال هدف ما این است که درآمد ما از خود فوتبال باشد. تا الآن هم که اواخر سال هستیم همه بودجه خودمان را از طریق فوتبال تأمین کردیم اما یک مشکلی وجود دارد که نمی‌توانیم پول‌هایمان را به‌موقع بگیریم. مدت‌هاست که از فیفا طلبکار هستیم و هر روز به بانک سر می‌زنیم تا تکلیف طلب‌مان مشخص شود اما هنوز خبری نیست. از AFC نیز 2.5 میلیون دلار طلب داریم که آن هم به‌خاطر مشکلات بانکی هنوز به حسابمان نیامده است. مطمئناً اگر این پول‌ها برسد وضعیت ما خیلی بهتر می‌شود.

وی با اشاره به جلسه وزیر ورزش با هیئت رئیسه فدراسیون یادآور شد: جلسه خیلی خوبی بود و وزیر ورزش انتظارات خود را در این جلسه مطرح کرد و هیئت رئیسه نیز وزیر را در ریز مشکلات قرار داد. من جلسه را خیلی مفید دیدم و برگزاری چنین نشست‌هایی به رشد و توسعه ما کمک می‌کند.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره اینکه اردوی تیم ملی در امارات برگزار خواهد شد یا نه، گفت: یک‌سری محدودیت‌ها برای اعزام تیم‌هایمان به کشورهای عربی داریم، به‌طور مثال در مورد تیم جوانان و تیم‌های بانوان مشکلاتی در این زمینه وجود داشت اما در نهایت با کمک هیئت رئیسه تیم جوانان را به بحرین اعزام کردیم و خوشبختانه موفق شدیم بعد از 16 سال سهمیه حضور در جام جهانی را به دست بیاوریم. مشکلات خاص خودمان را در این زمینه داریم و سعی می‌کنیم قوانین را رعایت کنیم. تا 3‌ــ2 روز آینده در مورد حضور تیم ملی در امارات تصمیم گرفته می‌شود.

تاج در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه چرا با وجود تأکید فدراسیون بر برگزاری دیدارهای نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان با تیم‌های عربستانی در تهران اما همچنان صحبت از برگزاری این بازی‌ها در کشور عمان می‌شود، گفت: بحث‌مان این بود که عربستان سال گذشته بنا به دلایلی اعلام کرد که دیدارهای نمایندگان این کشور با نمایندگان ایران در کشور ثالث برگزار شود. این قضیه برای سال قبل بود اما اینکه امسال چرا چنین تصمیمی گرفته شده از AFC خواستیم که برای ما روشن کند که مشکل چیست و چرا نباید در کشور خودمان میزبان باشیم. اگر رأیی در این زمینه از سوی کمیته انضباطی AFC اعلام شده بیایند اعلام کنند، ما که تخلفی مرتکب نشدیم که بخواهیم در کشوری دیگر میزبان حریفان خود باشیم، پیگیری‌هایی در این زمینه انجام شده و امیدوارم هرچه پیش آید خیر باشد.

اخبار مرتبط

فیلم| 12 میلیارد در 6 ماه

مدافع تیم ملی ایران پس از ۱۱ سال خداحافظی کرد

افشای پشت پرده درگیری بازیکن لیگ برتری با مربی تیم ملی

0 نظر

ارسال نظر

capcha