دلدادگی در عتبات عالیات

موسوی: به ناذرین خشت‌های طلای گنبد علوی سند افتخار دادیم/ترمیم گلدسته‌های حرم علوی توسط کرمانی‌ها/ به دنبال مسقف کردن حرم حضرت زینب (س) و توسعه آن هستیم

موسوی: به ناذرین خشت‌های طلای گنبد علوی سند افتخار دادیم/ترمیم گلدسته‌های حرم علوی توسط کرمانی‌ها/ به دنبال مسقف کردن حرم حضرت زینب (س) و توسعه آن هستیم

به گزارش سراج24،حجت الاسلام سید محمود موسوی که برای رونمایی از گنبد جدید علوی به نجف اشرف آمده بود در جمع خبرنگاران گفت: طرح مرمت و بازسازی گنبد علوی از آبان ماه سال 94 آغاز و پس از 14 ماه کار شبانه روزی به اتمام رسید.

وی ادامه داد: این پروژه به صورت کارشناسی و دقیق انجام شده و تا 100 سال آینده ماندگار خواهد بود.

رئیس ستاد عتبات عالیات استان خوزستان با بیان اینکه طرح مرمت گنبد علوی با مشارکت تولیت این حرم مقدس و مردم استان خوزستان انجام شده تاکید کرد: تمامی هزینه‌های اجرای طرح از طریق نذورات و کمک‌های مردمی این استان بوده و دولت در این زمینه ورودی نداشته است.

به خریداران گنبد طلای گنبد علوی سند افتخار، تربت و نگین دادیم

وی در مورد شیوه کمک‌های مردمی خاطرنشان کرد: در قالب این طرح حدود 10 هزار خشت طلایی گنبد با مشارکت مردم استان خوزستان خریداری شد که در این زمینه به هر کدام از خریداران یک سند افتخار، تربت پاک و نگین امام حسین (ع) و امام علی (ع) داده شده است.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به استقبال خوب مردم استان خوزستان در خرید خشت‌های گنبد علوی گفت: تمامی قطعات طلا که از سوی مردم این استان به ستاد بازسازی عتبات نذر شده در همان پروژه مورد نظر مردم به کار می‌رود به طوری که طلاها هیچگاه به فروش نمی‌رسند بلکه از طریق ذوب آنها، در پروژه مورد نظر از آنها استفاده می‌کنیم.

وی اظهار داشت: پروژه گنبد مرمت شده علوی با نام یا علی (ع) با تلاش صنعتگران و هنرمندان از طریق ترمیم 10 هزار خشت مطلا انجام و تاکنون حدود 2 میلیارد تومان از 3 میلیارد بودجه مورد نیاز طرح تامین شده است.

رئیس ستاد عتبات عالیات استان خوزستان گفت: برای اتمام پروژه منتظر تامین کمک‌های مردمی نمانده‌ایم و از محل تنخواه طرح را به پایان بردیم اما تا پایان سال مبلغ یک میلیارد تومان تنخواه را با کمک‌های مردمی به ستاد مرکزی باز می‌گردانیم.

هزینه‌کرد تمامی نذورات مردم مشخص و آماده ارائه است

وی خاطرنشان کرد: هر مبلغی که از مردم اخذ شود در مقابل آن سند و رسید داده می شود به گونه‌ای که با مستند سازی اعتماد مردم را جلب می‌کنیم و اگر فردی 10 سال دیگر در مورد هزینه‌کرد نذورات خود سوال کند به طور دقیق محل خرج آن را با سند ارائه می‌دهیم.

حجت الاسلام موسوی اظهار کرد: به صورت یک فرهنگ در استان خوزستان درآمده که زوجین با خرید خشت‌های گنبد طلای مربوط به گنبدها و ضریح اهل بیت، سند آن را به همسر خود هدیه می‌دهند یا افراد خشت‌های طلا را نذر درگذشتگان خود می‌کنند. 

وی از آغاز طرح ترمیم ایوان طلای حرم امیر المومنین علی (ع) خبر داد و افزود: بخشی از این طرح طی ماه‌های گذشته انجام شده اما بخش اعظم آن با پایان یافتن ترمیم گنبد طی روزهای آینده آغاز می‌شود و امیدواریم به زودی به اتمام برسد.

رئیس ستاد عتبات عالیات استان خوزستان همچنین گفت: در کنار ترمیم ایوان طلا طرح ترمیم گلدسته‌ها از سوی ستاد بازسازی استان کرمان انجام می‌شود و امیدواریم همه این طرح‌ها در زمان بندی مشخص تحویل تولیت حرم‌ها داده شود.

مردم خوزستان به دنبال نوسازی و مرمت حرم حضرت زینب (س) هستند

حجت الاسلام موسوی در مورد طرح نوسازی و مرمت حرم حضرت زینب (س) خاطرنشان کرد: این طرح از سوی مردم استان خوزستان انجام و در قالب آن تمامی نقاط  حرم که در حملات خمپاره‌ای و ترکش‌ سلاح‌های داعش آسیب دیده بودند بازسازی شد.

وی افزود: طلاکاری و مقرنس‌های گلدسته‌های گنبد حرم حضرت زینب (س)  به نحوی مورد بازسازی واقع شد که حرم بهتر از قبل تحویل زائران و عتبه محترم شده است.

رئیس ستاد عتبات عالیات استان خوزستان اظهار امیدواری کرد طرح مسقف کردن حرم مطهر حضرت زینب (س) و توسعه آن که یک برنامه بلند مدت است که امیدواریم با همکاری و مشارکت مردم در موعد مقرر به اتمام برسد.

منبع:فارس
 

اخبار مرتبط

طرح نذر سلامت توسط جمعیت هلال احمر در خوزستان اجرا شد

پنج هزار بسته معیشتی در بین نیازمندان خوزستان توزیع شد

رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محرم واجب است

0 نظر

ارسال نظر

capcha