پس از تبرئه از کلیه اتهامات وارده

دو وکیل ایرانی بازداشت شده در کنیا وارد تهران شدند

دو وکیل ایرانی بازداشت شده در کنیا وارد تهران شدند

به گزارش سراج24،عبدالحسین صفایی و سیدنصرالله ابراهیمی از وکلای رسمی دادگستری و اساتید دانشگاه که 11 آذر ماه از سوی پلیس کنیا بازداشته شده بودند، روز گذشته آزاد و پیش از ظهر امروز (پنجشنبه) به همراه حسن قشقاوی معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت خارجه و هیأت همراه وارد تهران شدند.

 علیرغم شیطنت‌های رسانه‌هایی چون آسوشیتدپرس مبنی بر اینکه این دو نفر اخراج شده‌اند، دو وکیل مزبور از کلیه اتهامات وارد شده به آنها تبرئه شده‌اند و اخبار این رسانه‌ها کذب محض است.

این دو نفر که از سوی خانواده دو زندانی ایرانی در کنیا به منظور پیگیری و مشاوره حقوقی زندانیان فوق به نایروبی سفر کرده‌ بودند، روز سه‌شنبه (نهم آذر ماه) در بازگشت از دیدار با زندانیان، با بروز یک سوء تفاهم، از سوی پلیس کنیا مورد سؤال قرار گرفتند که با پیگیری‌های به‌ عمل آمده و رفع سوءتفاهم آزاد شدند که مجددا با دخالت‌های رژیم صهیونیستی این دو وکیل و شهروند ایرانی روز پنجشنبه 11 آذر ماه از سوی پلیس کنیا بازداشت شدند.

حسن قشقاوی معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزیر امور خارجه کشورمان که از طرف محمدجواد ظریف وزیر خارجه به منظور پیگیری موضوع بازداشت دو وکیل زندانی ایرانی و آزادی آنها، ماموریت یافته بود، از هفته گذشته در راس هیئتی از وزارت خارجه به کنیا سفر کرد.

وی صبح چهارشنبه اعلام کرد که با پیگیری مستمر سفارت جمهوری اسلامی در کنیا و وزارت امور خارجه، در پی مذاکرات فشرده و رایزنی و انجام ملاقات‌های متعدد با مقامات سیاسی، قضایی و مسئول ذیربط پلیس این کشور، سرانجام دادگاه نایروبی رای به آزادی دو وکیل ایرانی بازداشت شده داد. 

قشقاوی و هیئت همراه در دیدار روز یکشنبه با خانم امینه محمد وزیر خارجه کنیا در خصوص آزادی دو وکیل ایرانی و همچنین روابط دو جانبه گفتگو کرد. در این دیدار که فرجوند سفیر جمهوری اسلامی ایران در نایروبی نیز حضور داشت، معاون وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به جایگاه آفریقا در دیپلماسی ایرانی اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران از گسترش روابط دو کشور به عنوان کشور تاثیرگذار و مهم در شرق آفریقا استقبال می‌کند.

وزیر خارجه کنیا در پاسخ قول داد حداکثر تلاش برای آزادی دو وکیل ایرانی را به عمل آورد.

وی در ادامه گفت: نگاه ما به روابط دوجانبه با ایران گسترده و عمیق می‌باشد و مایلیم با توجه به وجود زمینه مناسب، سرمایه‌گذاران ایرانی حضور فعال‌تری در عرصه اقتصادی آن کشور داشته باشند.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

هجوم «اف.بی.آی» به دفتر کار وکیل ترامپ

بازداشت ۸۴ مظنون به همکاری با «فتو» در ترکیه

بازداشت وحشیانه نوجوان فلسطینی توسط اشغالگران+عکس

0 نظر

ارسال نظر

capcha