قیمت طلا اندکی افزایش یافت

 قیمت طلا اندکی افزایش یافت

به گزارش سراج24،  به نقل از رویترز، قیمت طلا پس از آنکه در 8 روز معاملاتی از 10 روز معاملاتی اخیر کاهش داشت، امروز افزایش یافت.
در حالی که عوامل منفی موجود در بازار طلا تاثیرات مثبت ناشی از تقاضای فیزیکی در چین و هند را خنثی کرده، فلز زرد پس از ثبت بزرگترین کاهش ماهیانه بیش از 3 سال گذشته در ماه نوامبر، اوایل این هفته نیز کاهش قیمت ها را ادامه داد.
اما فلز زرد در سطح 1172 دلار از سطح حمایت مناسبی برخوردار گشته و کاهش قیمت متوقف شده است.
بر اساس این گزارش، قمیت هر اونس طلا امروز با 0.1 درصد افزایش به 1171 دلار و 34 سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز برای تحویل در ماه فوریه با 3 دلار افزایش به 1173 دلار و 10 سنت رسید.
ارزش دلار در برابر یورو امروز و در آستانه نشست هفته آینده بانک های مرکزی مهم دنیا، ثابت بود. نوسان بعدی بازار طلا احتمالا تحت تاثیر بازارهای ارز خواهد بود.
انتظار می رود بانک مرکزی اروپا برنامه تسهیل کمی خود را در نشست روز پنجشنبه تداوم بخشد، اما هنوز سوالاتی وجود دارد مبنی بر اینکه آیا بانک مرکزی اروپا خرید دارایی های ماهیانه خود را کاهش خواهد داد یا نه.
همچنین انتظار می رود فدرال رزرو آمریکا در نشست هفته آینده خود نرخ بهره را افزایش دهد. این تصمیم احتمالا بر بازار طلا تاثیر خواهد گذاشت زیرا افزایش نرخ بهره در آمریکا هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازارطلا را بالا می برد و ارزش دلار را نیز افزایش می دهد.
موسسه ام کی اس در یادداشتی نوشت: «به نظر می رسد که فعلا ثباتی نسبی بر بازارهای مالی حاکم شده که این ناشی از کاهش نوسانات ارزش دلار در طی چند جلسه گذشته است.»

اخبار مرتبط

نرخ طلا و سکه در ۲۵ خرداد ۹۸

نرخ سکه و طلا در هفتم خرداد ۹۸

نرخ طلا و سکه در ۳۱ اردیبهشت ۹۸

0 نظر

ارسال نظر

capcha