فرمانده کل ارتش در هرمزگان :عدم اتکا به بیگانگان موجب موفقیت در عرصه دفاعی می‌شود

 فرمانده کل ارتش در هرمزگان :عدم اتکا به بیگانگان موجب موفقیت در عرصه دفاعی می‌شود

به گزارش سراج24،امیر سرلشگر عطاءالله صالحی در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح مستقر در استان هرمزگان که در میدان صبحگاه نیروی دریایی منطقه امامت برگزار شد، بیان داشت: هر روزمان روز نیروهای مسلح بوده و هر روز، روز افتخار و سربلندی برای کشور است.

وی با تاکید بر اینکه امروز نیروهای مسلح خط مقدم دفاع از آرمانهای مقدس انقلاب اسلامی در منطقه و جهان است عنوان کرد: ارزش نیروهای مسلح جمهوری اسلامی به این است که عمق دفاعی اش عمق مردمی و باورهای اعتقادی و دینی است.

صالحی اظهارداشت: کشورها برای دفاع از ابزارهای مختلف استفاده می کنند، که یکبار مصرف است و قالب جنگها اگر متکی به خودشان و توان نظامی باشد کمتر از ۲۰ روز قادر به پشتیبانی و دوام در جنگ نخواهند بود، زیرا پشتوانه مردمی ندارند.

وی خاطرنشان کرد: شاید این سئوال باشد چرا برخی از جنگها طولانی است، زیرا برخی کشورها با اتکا به بیگانه وارد عرصه جنگ می شوند، که اگر این قدرت کاذب به یک باور تبدیل شود مایه فروپاشی آن کشور و حکومت خواهد شد. برخی از همین کشورهای منطقه با اتکا به قدرتهای بیگانه به این باور رسیده اند که قدرت کنونی قدرت خودشان است.

فرمانده کل ارتش اظهارداشت: تنها کشوری می تواند در عرصه دفاع موفق شود که به بیگانه متکی نباشد و روی پای خود بایستد. جمهوری اسلامی ایران با تکیه به توان مردمی و رهنمودهای حکیمانه رهبری در مقابل هر قدرتی خواهد ایستاد.

وی با بیان این نکته که عمق راهبردی جمهوری اسلامی مردم و رهبری است، ابراز داشت: تکیه بر خدا، رهبری و پشتیبانی مردمی باوری است که در عمق وجود تمام نیروهای مسلح وجود دارد.

صالحی با بیان اینکه همه چیز زور نیست، اظهارداشت: مذاکرات فرصتی بود که این کشورها آزموده شوند که اینها ابرقدرت نیستند و ابر زورگو هستند و هر جا منافع آنها در میان باشد به تعهدات بین المللی توجهی نمی کنند و تعهدات را ابزاری برای کنترل و بلعیدن ملتها و کشورها می دانند، اما می بینیم که جمهوری اسلامی پاسخ خوبی به این بدعهدی ها داده است.

وی اظهار داشت: با شکوفایی تولیدات بومی، ایران به یک قدرت دفاعی متکی به توان داخلی تبدیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: وابستگی یک بیماری است که بیمار حس نمی کند، اگر بیگانه پشت آن را خالی کند همه چیز فرو می پاشد.

به گفته فرمانده کل ارتش، با اتکا به تولیدات داخلی و بومی می توانیم خالق ابتکارات در منطقه باشیم، این برای دشمن خطرناک است و از اقتدار جمهوری اسلامی ایران وحشت دارد.

وی عنوان کرد: انقلاب اسلامی‌ایران که به رهبری امام راحل آغاز شد، با رهنمودهای رهبری در حال شکوفایی و اوج است، دشمنان ودنیا متوجه شده اند که ایران یک قدرت الهی و انقلابی است.


منبع:خبرآنلاین

اخبار مرتبط

عربستان برای داشتن عنوان هسته‌ای، حاضر به هرگونه خفت و خواری است

مرجعیت خبری بیگانگان در رسانه‌های داخلی

صالحی: لحظه‌ای تصمیم نمی‌گیریم

0 نظر

ارسال نظر

capcha