مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت :

تسهیلات سفر عتبات به دارندگان فیشهای حج تمتع و عمره ظرف یک هفته پرداخت می‌شود

تسهیلات سفر عتبات به دارندگان فیشهای حج تمتع و عمره ظرف یک هفته پرداخت می‌شود

به گزارش سراج24، محسن نظافتی درباره تسهیلات سفر به عتبات عالیات که قرار بود به دارندگان فیشهای تمتع و عمره تعلق بگیرد، اظهار کرد: پرداخت تسهیلات سفر به عتبات عالیات در حال انجام است.

وی ادامه داد: متقاضیانی که مشمول دریافت تسهیلات سفر عتبات عالیات هستند باید در زمان ثبت‌نام برای اعزام به عتبات تمامی فرمها و تعهدات مورد نظر  را تکمیل کنند.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: سیستم ثبت‌نامی به‌گونه‌ای طراحی شده که می‌‌تواند به طور مستقیم درخواست فرد متقاضی را به بانکهای تعهد‌دهنده (ملی و ملت) ارائه دهد و آنها نیز به سرعت ظرف مدت یک هفته این تسهیلات را برای متقاضیان سفر فراهم کنند.

نظافتی با بیان اینکه میزان تسهیلات در نظر گرفته شده برای دارندگان فیش تمتع و عمره یک میلیون تومان تعیین شده است، گفت: این مبلغ یک میلیون تومانی به همراه مابه‌التفاوت سفر به کاروانهای ثبت‌نام کننده پرداخت می‌شود و خوشبختانه برنامه به خوبی در حال انجام است.

رشد ثبت‌نامها در سامانه سماح

وی درباره ثبت‌‌نام زائران اربعین حسینی در سامانه سماح نیز اظهار کرد: سامانه سماح از ماههای قبل از ایام اربعین حسینی آغاز به‌کار کرد و امسال شاهد رشد ثبت‌نامها در این سامانه بودیم.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت عنوان کرد: امسال بالغ بر یک میلیون و 70 هزار نفر از متقاضیان سفر به عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی در سامانه سماح نام‌نویسی کردند که این میزان در سال گذشته 900 هزار نفر بود.

نظافتی خاطرنشان کرد: امسال تمامی متقاضیانی که در سامانه سماح ثبت‌نام کرده بودند ویزا و بیمه سفر را به‌طور کامل دریافت کردند البته سایر افرادی که به مراسم اربعین رهسپار شدند ویزای خود را خارج از سامانه دریافت کردند.

وی درباره اعزام زائران به عتبات عالیات بعد از ایام اربعین حسینی گفت: اعزامهای بعد از ایام اربعین نیز از سوم آذر ماه آغاز شده و هیچگونه افزایش قیمتی هم در دوره پیش‌رو وجود ندارد.

 امسال بیش از 2 میلیون نفر از زائران کشورمان با دریافت ویزای اربعین حسینی عازم عتبات عالیات عراق شدند.

اخبار مرتبط

ارسال 17 تُن مصالح و ابزارآلات مورد نیاز بازسازی عتبات عالیات

ثبت نام عتبات عالیات ممنوع است

اسکان زائران حج 98 در مکه و مدینه چگونه خواهد بود؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha