باهنر:

جامعه روحانیت با احزاب اصولگرا جلسات جداگانه برگزار می‌کند/ مردم منتظر اقدام متقابل دولت در نقض برجام هستند

جامعه روحانیت با احزاب اصولگرا جلسات جداگانه برگزار می‌کند/ مردم منتظر اقدام متقابل دولت در نقض برجام هستند

به گزارش سراج24،محمدرضا باهنر دبیر کل حزب جبهه پیروان خط امام و رهبری در نشست خبری که عصر امروز (یکشنبه) در خبرگزاری ایسنا برگزار شد در پاسخ به سؤال خبرنگاران درباره تشکیلات اصولگرایی برای انتخابات 96 اظهار داشت: ابتدا باید تشکیلات و انسجام شکل بگیرد و تصمیماتی در این زمینه اتخاذ شود و یک نفر به‌عنوان سخنگو مواضع را بیان کند اما هنوز ساختار نهایی برای انتخابات ریاست جمهوری در جریان اصولگرایان شکل نگرفته است. 

باهنر بابیان اینکه اگر افرادی همچون مصباحی مقدم، حداد عادل یا نمایندگان جبهه پایداری و پیروان صحبتی را مطرح می‌‌کنند این به معنای نظر اجماعی اصولگرایان نیست، تصریح کرد: زمانی که ساختار اصلی شکل بگیرد ریاست، سخنگو و کاندیدای شورای نیز انتخاب خواهد شد. 

دبیر کل جامعه مهندسین تأکید کرد: در انتخابات ریاست جمهوری همه جریانات اصولگرایی باید شریک باشند و کسی نباید فکر کند که خارج از گود است بنابراین نظرات اجماعی از سوی سخنگو مطرح خواهد شد. 

وی با اشاره به برخی از اظهارنظرهای گذشته خود مبنی بر اینکه کاندیدایی که قبلاً آمده و آزمایش داده و وزنش مشخص‌شده خوب است که دوباره نیاید و نامزدی او تکرار نشود، افزود: البته این شامل همه افراد نمی‌شود چراکه آقای قالیباف در سال 84 و 92 بعد از فرد منتخب رأی آورد و بنابراین او از مصادیقی است که قابل‌بررسی است؛ لذا ما این‌گونه نیست که به آقای قالیباف بگوییم خود را در معرض کاندیداتوری قرار ندهد. 

باهنر بابیان اینکه کاندیدای نهایی اصولگرایان باید دو مشخصه ازجمله کارآمدی و امکان جذب آرای افکار عمومی را داشته باشد درباره دلایل تأخیر برگزاری نشست مشترک احزاب اصولگرا و جامعه روحانیت مبارز به خبرنگار فارس، گفت: زمان این نشست مشترک از سوی سخنگوی جامعه روحانیت اعلام خواهد شد؛ ابتدا قرار بود جامعه روحانیت اشخاص حقیقی و حقوقی اصولگرا را احصا و از آن‌ها دعوت کنند تا به‌صورت سازمان‌مند جلو بروند. 

دبیر کل جبهه پیروان از برگزاری جلسات جداگانه جامعه روحانیت مبارز با احزاب اصولگرا خبر داد و گفت: جامعه روحانیت به این نتیجه رسید که با گروه‌های مختلف اصولگرایی نشست‌های جداگانه‌ای برگزار کند تا دعوتی که درنهایت انجام می‌شود پاسخش قاطع، مثبت و فراگیر باشد. 

وی در ادامه با تأکید براینکه ما در جبهه پیروان نشست‌های متعددی داشته و خدمت آیت‌الله موحدی کرمانی و دوستان کمیته سیاسی جامعه روحانیت رسیده‌ایم، افزود: دبیر جامعه روحانیت با همه اصولگرایان این نشست را انجام داده و زمینه دعوت فراگیر را نیز فراهم کرده است که ازاین‌رو منتظر دعوت نهایی جامعه روحانیت هستیم. 

باهنر در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگار فارس درباره تمدید تحریم‌های ایران از سوی سنای آمریکا اظهار داشت: از زمان آغاز مذاکرات همواره این بحث وجود داشت که آمریکا و اذنابش قابل‌اعتماد نیستند و این‌ها تا جایی که بتوانند یا تعهد نمی‌دهند یا بدعهدی خواهند کرد و درواقع ما با این آگاهی مذاکرات خود با 1+5 را آغاز کردیم که البته دقت‌های لازم صورت گرفت اما کافی نبود. 

نایب‌رئیس سابق مجلس با تأکید بر اینکه تیم مذاکره‌کننده باید به‌صورت صریح و جدی‌تر مواضع خود را مطرح، گفت: ما در پسابرجام نیز شاهد بدعهدی و دبه کردن طرف مقابل هستیم که در رأس آن‌ها آمریکاست. 

وی بابیان اینکه این تحریم‌ها با مواد و روح برجام تناقض دارد، یادآور شد: دولت، مجلس و تیم دیپلماسی ما وظیفه دارد به همان نسبت که آن‌ها به تعهدات خود عمل نمی‌کنند ما نیز واکنش نشان داده و به‌طور مثال تعداد سانتریفیوژهای خود را بالا ببریم یا نصب آن‌ها را تقویت و سرعت تحقیق در نسل‌های جدید سانتریفیوژ را افزایش و نسل‌های قدیمی را حرکت دهیم.

باهنر ادامه داد: ما اولین نفری نیستیم که زیر برجام بزنیم اما اگر برجام خاصیت وجودی خود را از دست بدهد ما با سرعت به قبل از برجام برمی‌گردیم و این همواره به‌عنوان یکی از انتخاب‌های ما روی میز است؛ رئیس‌جمهور آمریکا نیز اگر بخواهد کار شرافتمندانه انجام دهد باید این مصوبه را وتو کند. 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بابیان اینکه من معتقدم تیم ناظر بر عملکرد اجرای برجام باید موارد نقض برجام را احصا کند به لزوم اقدام متقابل در برابر نقض‌های این پرونده اشاره کرد و گفت: بنابراین مردم و مجلس منتظر هستند و این از مطالبات اساسی رهبر انقلاب است. 

وی در ادامه این نشست خبری در پاسخ به سؤالی درباره سازوکار انتخابات 96 خاطرنشان کرد: قرار نیست ما سازوکار قبلی را از دست بدهیم بلکه می‌خواهیم به آن اضافه کنیم و هر کس که از اجماع بیرون مانده از او استفاده خواهیم کرد. 

باهنر بابیان اینکه آیت‌الله مصباح از چهره‌های اصولگرایی و جبهه پایداری است به‌عنوان یک ظرفیت مطرح هستند  و قرار نیست بیرون نگه‌داشته شوند، یادآور شد: محور این بحث‌ها جامعه روحانیت خواهد بود و جامعه مدرسین نیز چنانچه علاقه‌مند باشد که ورود مصداقی داشته باشد ما حتماً استقبال می‌کنیم اما محور می‌تواند 3 یا 6 حالت داشته باشد و ما صرفاً یک محور خواهیم داشت. 

دبیرکل جبهه پیروان با اشاره به مذاکرات جامعه روحانیت با احزاب مختلفی ازجمله پایداری‌، ایثارگران و جبهه پیروان تأکید کرد: جریانی در رابطه با انتخابات 96 نباید بی‌طرف باشد و برای اصولگرایان کاندیدای اصلی و فرعی مفهومی ندارد. 

وی درباره احتمال کاندیداتوری ظریف نیز گفت: آقای ظریف برای حضور در انتخابات ابراز تمایل کرده و نه در جریان اصولگرایی چنین بحثی بوده است، افزود: جریان اصلاحات برای احتیاط برخی اسامی را مطرح کرد اما برای ما قطعی است که اصلاح‌طلبان از روحانی عبور نمی‌کنند.

باهنر درباره مواضع اخیر سران قوا نسبت به یکدیگر و مباحث پیش‌آمده درباره اظهارات یک نماینده مجلس گفت: برخی خویشتن‌داری‌ها در رده‌های بالای مدیریتی فراموش می‌شود و ما شاهد این هستیم که گاهی کارهای ناپخته‌ای صورت می‌گیرد. البته دلیل آن نیز گستردگی بسیار زیاد فضای مجازی است که شایعات را قوت می‌بخشد و رد کنار اطلاع‌رسانی جای متن و حاشیه را گاهی تغییر می‌دهد. 

دبیر کل جامعه مهندسین ادامه داد: یک نماینده مجلس با یک خبر در فضای مجازی آن را قطعی می‌گیرد و از آن‌طرف ما می‌بینیم که می‌خواهند با او برخورد کنند و مجادله می‌شود و از این‌طرف می‌گویند که مأموران آدم‌ربا بوده‌اند درحالی‌که این حرف‌ها بسیار چیپ و سطحی است. 

وی درباره حکم اعدام بابک زنجانی اظهار داشت: یک جرمی اتفاق افتاده و مجرم هم مشخص است اما برخی مدعی هستند چون مجرم بازداشت است امکان بازگشت اموال برای او به وجود نیامده اما به هر صورت قوه قضاییه مسیر خود را طی کرده است. 

وی تصریح کرد: می‌توان یک شمشیر را بالا نگه داشت تا بابک زنجانی اموالی که توسط وی به غارت رفته را بازگرداند چراکه او مسئول این غارت‌ها است و شاید نظام هم بتواند به اموال غارت رفته دست پیدا کند.

باهنر در پایان خاطرنشان کرد: بنابراین اعدام بابک زنجانی صرفاً یک مجازات نیست و اقدامی پیشگیرانه محسوب می‌شود.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

فیلم| هر چه گفت، شد!

فیلم| دولت در حال گردو بشکن

فیلم| واکنش برخی کشورهای جهان به گام چهارم کاهش تعهدات ایران

0 نظر

ارسال نظر

capcha