گردشگران با لبخند روحانی و ظریف به ایران نمی‌آیند/ سلطانی‌فر سرمان کلاه گذاشت

 گردشگران با لبخند روحانی و ظریف به ایران نمی‌آیند/ سلطانی‌فر سرمان کلاه گذاشت

به گزارش سراج24 ، محمدحسن کرمانی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با انتقاد از مصوبه‌ سازمان میراث فرهنگی که مهرماه سال گذشته اجازه آن از دولت گرفته شد، اظهار داشت: این مصوبه بدون هماهنگی و گرفتن نظر تشکل‌های تخصصی گردشگری بود و ما به دخالت سازمان میراث فرهنگی نسبت به فعالیت‌های مستقل تشکل‌های گردشگری اعتراض داریم.

وی با اشاره به اینکه دولت هرجا که ضعف داشته باشد آن را به تشکل‌ها نسبت می‌دهد، گفت: دولت باید قانون را اصلاح و حقوق را به تشکل‌ها واگذار کند و بعد بازخواست کند. همچنین بودجه نباید در اختیارش باشد، ولی همیشه دولت ضعف‌هایش را به تشکل‌ها ربط می‌دهد چه دولت یازدهم و چه دولت‌های گذشته.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی کشور ادامه داد: دولت یازدهم چون از همهمه خوشش نمی‌آمد با محوریت آقای سلطانی‌فر رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی با ما جلساتی برگزار کرد ولی این جلسات در زمانی برگزار شد که مصوبه‌ای که ما به آن اعتراض داریم اجازه آن را از دولت گرفته بودند یعنی به نوعی این مصوبه را برای ما رو کردند، در حالی که طبق قانون کار تشکل‌ها مستقل هستند کما اینکه به همان قانون کار هم ضعف‌هایی وارد است، بنده پیشنهاد کردم تا شورای عالی تشکل‌های گردشگری با محوریت آژانس‌ها، هتل‌ها و تشکل‌های ملی تشکیل شود تا سازمان میراث فرهنگی هم فقط یک نماینده داشته باشد؛ این حرف‌ها را با سلطانی‌فر به جمع‌بندی رسیدیم و توافق کردیم طی چند جلسه دیگر به نتیجه برسیم ولی در نهایت وی به وزارت ورزش رفتند.

کرمانی تصریح کرد: ما معتقدیم سلطانی‌فر سر ما کلاه گذاشت. بنابراین با وجود آنکه ما نسبت به مصوبه سال گذشته میراث فرهنگی به دیوان عدالت شکایت کرده بودیم آن را به خاطر توافق‌هایی که کردیم علنی نکردیم ولی امروز با توجه به شرایط پیش آمده و جابه‌جایی مدیران و رها کردن مطالبات ما  این شکایت را علنی می‌کنیم و هم‌اکنون نیز شکایت ما در بخش عمومی دیوان عدالت اداری در حال بررسی است.

وی با بیان اینکه به هر حال امورات حوزه‌های گردشگری براساس قانون برعهده  انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی کشور است، عنوان کرد: سرمایه و اشتغال این صنف با ما است. در حالی که مدیران دولتی جابه‌جا می‌شوند و این ما هستیم که باید جوابگو باشیم و نوعا نیز مدیران دولتی ناآگاهی از منافع مردم هستند، مثلا طرحی عنوان شد برای درجه‌بندی آژانس‌ها، در حالی که در هیچ جای دنیا آژانس‌ها درجه‌بندی نمی‌شوند بلکه همیشه و از بدو شروع کار هتل‌ها این هتل‌ها بودند که درجه‌بندی می‌شدند. حال این سوال پیش می‌یود اگر چنین‌ طرح‌هایی اختراع است مدیران دولتی مخترع نیستند و اگر تقلید است چرا در هیچ جای دنیا اجرا نشده است.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی کشور در خاتمه خاطرنشان کرد: درجه‌بندی بی‌ضابطه آژانس‌ها ویرانی آنهاست چون آنها ضوابط هتل‌ها را ندارند و در نهایت کسانی که نوکر مدیران دولتی باشند مسلما بهترین درجه‌بندی آژانس‌ها را دریافت می‌کنند.

اخبار مرتبط

طرح «سفر ارزان» اجرا می شود

روحانی فردا عازم کرمانشاه می‌شود

شنود مکالمات مردم در دستگاه‌های اجرایی در صورت ضرورت

0 نظر

ارسال نظر

capcha