گفت‌وگوی تلفنی اردوغان و پوتین درباره سوریه

 گفت‌وگوی تلفنی اردوغان و پوتین درباره سوریه

به گزارش سراج24،  به نقل از اسپوتنیک، دفتر رسانه‌ای کاخ کرملین در بیانیه‌ای اعلام کرد که «ولادیمیر پوتین» و «رجب طیب اردوغان» روسای جمهوری روسیه و ترکیه، روز چهارشنبه طی تماسی تلفنی، «مسائل مهم در ارتباط با روابط دوجانبه، از جمله دیدارهای مقام‌های دو کشور در دورنمای نزدیک در سطوح مختلف» را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

از سوی دیگر، پوتین و اردوغان درباره بحران سوریه و به‌ویژه اوضاح در حلب گفت‌وگو کردند.

«دیمتری پسکوف» سخنگوی رسانه‌ای رئیس‌‌جمهوری روسیه تصریح کرد که روسای جمهوری روسیه و ترکیه دیدگاه‌های خودشان را درباره سوریه به شکل گسترده‌ای تشریح کردند.

سکوف در پاسخ به این پرسش، که آیا پوتین توضیحات اردوغان درباره موضع طرف ترکی درقبال سوریه را دریافت کرد یا خیر؟، گفت: «دیدگاه‌های به شکل گسترده‌ای مطرح شد.»

پسکوف پیش از این نیز درباره اظهارات دو روز پیش رجب طیب اردوغان، که گفته بود «برای خاتمه دادن به دولت بشار اسد، به سوریه رفته‌ایم»، اظهار داشت که این گفته‌ها نسنجیده و شگفت‌آور است.

وزارت خارجه روسیه نیز اعلام کرده است که «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه این کشور، روز پنجنشبه در ترکیه خواهد بود تا درباره این اظهارات رئیس‌جمهوری ترکیه، با مقام‌های آنکارا گفت‌وگو کند.

رئیس‌جمهوری ترکیه، در سخنانی بی‌سابقه مدعی شد: دلیل فرستادن نیروهای ارتش ترکیه به خاک سوریه آن است که «به حکومت بشاراسد خودکامه خاتمه داده شود» و ورود کشورش «به سوریه هیچ دلیل دیگری ندارد».

اردوغان گفته اقدامات آنکارا با این هدف انجام می‌شود که سرزمین سوریه «به صاحبان اصلی آن بازگردانده شود».

اخبار مرتبط

روسیه در حال ساخت زیردریایی بدون سرنشین است

مسکو: به حمایت کامل از برجام ادامه می‌دهیم

لاوروف: ترامپ از پوتین برای سفر به این کشور دعوت کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha