آیت‌الله رئیسی در مراسم شب شهادت امام رضا(ع):

حرم و حریم رضوی باید یک آستان تلقی شود/«توجه به محرومان» در کانون سیره رضوی است

حرم و حریم رضوی باید یک آستان تلقی شود/«توجه به محرومان» در کانون سیره رضوی است

به گزارش سراج24 ، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی امشب در مراسم خطبه‌خوانی شب شهادت امام رضا(ع) در حرم مطهر رضوی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران براساس قرآن و آیات دین است و کارگزاران نسبت به این نظام مقدس شکرگزار هستند. در این اجتماع عظیم، خادمان سوگوار شهادت ثامن‌الحجج(ع) هستند، امام رضا(ع) در دل یکایک این خادمان قرار داشته و آن‌ها حضور در این مضجع نورانی را به هر مسئله دیگری ترجیح می‌دهند.

وی بیان کرد: این خادمان بعضاً 20، 30 و 50 سال روی ویلچر هستند و به عشق سلام به این مضجع نورانی در این حرم منور حاضر می‌شوند، خادمان مخلصی که نه فقط از مشهدالرضا بلکه از سراسر کشور عشق خدمت دارند و گردهم آمده‌اند تا عرض تسلیت کنند.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: این آستان مقدس و این مضجع نورانی و ملکوتی، آثار و برکات زیادی دارد. در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری در منشور 7 ماده‌ای بر آن هستیم که تمام تلاش خود را به‌کار بگیریم، امشب مدد می‌خواهیم از امام رضا(ع) تا بتوانیم تبیین آیات نورانی قرآن را برای جامعه بشری داشته باشیم و مشهد تبدیل به جایگاه مرجعیت علمی در عالم شود.

آیت‌الله رئیسی خاطرنشان کرد: از امام رضا(ع) مدد می‌خواهیم تا این آستان نورانی از هر حیث برای زائران آماده شود و بتواند مهمانان عالیقدر آن امام را چنان که شایسته است، خدمتگزاری کند.

وی در ادامه سخنانش با بیان اینکه در سیره امام رضا(ع) توجه به محرومان و فقرا و مستمندان جایگاه والایی دارد و باید از آن‌ها گره‌گشایی کرد، گفت: امیدواریم این عنایت به این خادمان نیز وجود داشته باشد؛ البته این مسئله تاکید مقام معظم رهبری نیز است.

تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: حرم و حریم باید یک آستان تلقی شده و فرهنگ میزبانی نسبت به زائران باید تقویت شود. آن‌چنان عمل شود که گویا فضای حرم و حریم یک فضا است؛ ایران اسلامی باید آهنگش، آهنگ آموزه‌های منور رضوی باشد.

وی اظهار داشت: امام رضا(ع) زمانی که می‌خواستند از مدینه خارج شوند، کنار قبر جد خود اشک ریختند و فرمودند این آخرین زیارت من است، اما امروز ایشان چشم و چراغ و خورشید تابان این منطقه و کشور هستند. امسال خطبه‌خوانی ما جلوه دیگری هم دارد و آن هم این است که شهدای عالیقدر حله که تنها جرم‌شان دلدادگی به سیدالشهدا(ع) بوده و همچنین تعدادی از هموطنان آذربایجانی ما نیز که دلداده امام رضا(ع) هستند، در جمع ما حاضر نیستند. البته امسال آیت‌الله طبسی نیز جایشان در این مراسم خالی است.

اخبار مرتبط

خطبه‌خوانی شب شهادت امام هشتم(ع) در حرم رضوی برگزار شد

انگار در حرم رضوی نشسته‌ای!

مضروب شدن الهام چرخنده در مشهد+ توضیحات قاصدنیوز

0 نظر

ارسال نظر

capcha