در واکنش به درگیری در مرزهای تاجیکستان مطرح شد

طالبان: با کشورهای همسایه افغانستان مشکلی نداریم

طالبان: با کشورهای همسایه افغانستان مشکلی نداریم

به گزارش سراج24 ، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان افغان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که طالبان افغان با هیچ یک از کشورهای همسایه افغانستان مشکلی ندارند.

روز گذشته برخی از  رسانه‌ها اعلام کردند که  سازمان امنیت ملی تاجیکستان از درگیری طالبان با نیروهای مرزی این کشور خبر داده است.

سازمان امنیت ملی تاجیکستان اعلام کرده بود که درگیری زمانی رخ داد که یک گروه 9 نفره از طالبان در جریان عبور از رودخانه «آمو» واقع  در مرزهای شمالی دو کشور  با واکنش نیروهای مرزی تاجیکستان روبه رو شدند که منجر به کشته شدن یک نیروی مرزی شده است.

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان نیز اعلام کرد که جنگجویان این گروه به هیچ عنوان اجازه ایجاد تنش و درگیری با نیروهای مرزی کشورهای همسایه افغانستان را ندارند.

سخنگوی طالبان مدعی شد که چندی قبل گروهی 15 نفره از قچاقچی‌ها برای قاچاق اموال غیر قانونی تلاش برای عبور از مرز مشترک با تاجیکستان را داشتند که با نیروهای مرزی تاجیکستان نیز درگیر شدند.

ذبیح‌الله مجاهد تاکید کرد که طالبان هیچ اراده‌ای برای آزار رساندن به کشورهای همسایه افغانستان ندارند و از این بابت به تمام کشورهای همسایه به شمول تاجیکستان در این مورد اطمینان می‌دهیم.

وی تصریح کرد که طالبان تا حد ممکن در امر جلوگیری از قاچاق اموال غیر قانونی به کشورهای همسایه تلاش خواهند کرد.

این در حالی است که گروه طالبان چند ماه قبل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بودند که به هیچ عنوان قصد ورود به خاک همسایگان شمالی افغانستان را ندارند.

اخبار مرتبط

آمریکایی‌ها فرزند رهبر طالبان را کشتند

کارمند زن سازمان ملل در کابل ربوده شد

واکنش افغانستان به نگرانی روسیه

0 نظر

ارسال نظر

capcha