در مراسم سوگواری رحلت پیامبر(ص)

معاون رئیس جمهور: آثار تحریم‌ها «کم و بیش» برقرار است

معاون رئیس جمهور: آثار تحریم‌ها «کم و بیش» برقرار است

به گزارش سراج24  به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام مجید انصاری معاون حقوقی رئیس‌جمهور یکشنبه شب و در مراسم سوگواری رحلت پیامبر اسلام(ص) و شهادت امام حسن(ع) در مسجد احمدیه نارمک، با تشریح وضعیت عربستان هنگام مبعث پیامبر اسلام(ص) گفت:در جامعه عربستان آن روز سقوط اخلاقی تا آنجا پیش رفته بود که روابط حاکم بر افراد، مبتنی بر رذایل اخلاقی و ضد ارزشهایی چون قبیله پرستی، خودپرستی، زورمداری، حماقت و جهالت محض استوار بود.

وی افزود: امت پیامبر رحمت و رافت، امروز در گرداب جهالت نادانان، داعشی‌ها، وهابی‌ها، تکفیری‌ها و حامیان اسلام آمریکایی که فقط آدمکشی و خونخواری را می‌شناسند، بدترین مظلومیت تاریخ خود را تجربه می‌کند.

معاون حقوقی رئیس‌جمهوری با بیان اینکه امروز جامعه اسلامی مصیبتهای بزرگی دارد، گفت: روزانه ده میلیون بشکه نفت به قیمت پایین از منابع نفتی سرزمین عربستان به آمریکا و رژیم صهیونیستی فروخته می‌شود و با پول آن اسلحه خریداری می‌شود تا مسلمانان مظلوم و فقیر یمن به خاک و خون کشیده شوند و اوضاع سوریه، عراق، افغانستان، لبنان و دیگر کشورهای اسلامی بهم ریخته شود.

انصاری وظیفه مردم ایران در برهه زمانی کنونی را بسیار سنگین برشمرد و افزود: وظیفه نخست، آگاه‌سازی ملتهای مسلمان نسبت به خطرات دشمن  است که خوشبختانه رهبر معظم انقلاب و دولت به نحو احسن در حال انجام آن هستند و دیپلماسی فعال ما نیز در تلاش است بلکه کشورهای اسلامی به هم نزدیک شده و دلها به هم مهربان و سایه خشونت و جنگ و ترور رفع شود.

وی وظیفه دوم  را ساختن ایران اسلامی ذکر کرد و گفت: باید کشور را آنگونه که امام و شهدا می‌خواستند و مقام معظم رهبری می‌خواهند، بسازیم. یک ایران آباد با اقتصادی شکوفا و فرهنگی بالنده که در آن آحاد جامعه در عین اختلافات و تفاوت سلایق با هم مهربان باشند، بهترین تبلیغ برای اسلام است.

معاون حقوقی رئیس‌جمهوری اضافه کرد: وظیفه داریم ایران را به عنوان الگوی جامعه مطلوب مورد نظر پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) به جهان معرفی کنیم و این جز با ساختن صحیح کشور به دست خودمان میسر نیست.

انصاری گفت: در نظام اداری جمهوری اسلامی نباید رشوه و تضییع حقوق افراد را حتی یک مورد شاهد باشیم. نباید در نظام قضایی ما حتی حقوق یک نفر تضییع شود. مسئولان نظام اسلامی وظیفه دارند نظام اداری سالم ایجاد کرده و با فساد مبارزه اساسی کنند و با اصلاح نظامات ناکارامد، در مصرف بیت‌المال صرفه جویی کنند.

وی افزود: ایجاد رونق اقتصادی، اشتغال برای جوانان، جذب سرمایه و اجرای اقتصاد مقاومتی، از مصادیق ساختن کشور هستند و نه به عنوان عضو دولت، بلکه به عنوان یک شاهد، می‌بینم که رئیس‌جمهوری، وزرا و مسئولان دولتی، جهادگونه در حال تلاش برای آبادانی و ساختن کشور هستند.

انصاری ادامه داد: البته مشکلات زیادی به دولت به ارث رسیده و آثار تحریم‌ها نیز کم و بیش برقرار است. از همین رو دولت تلاش دارد آرامش را بر فضای کشور مستقر کرده و بداخلاقی را کنار بزند تا امید، نشاط، برادری و تلاش جای ایجاد یاس و پراکندن بداخلاقی را بگیرد و زمینه برای مشارکت همگانی در ساختن کشور فراهم شود.

معاون حقوقی رئیس‌جمهوری اظهارداشت: دولت همه امکانات کشور را برای سازندگی بسیج کرده اما جذب سرمایه خارجی چنان که مورد تایید سیاستهای کلی ابلاغی مقام معظم رهبری نیز هست، برای رونق و کسب و کار و ایجاد اشتغال در کشور لازم است.

وی تصریح کرد: جذب سرمایه نیاز به ارائه تصویری آرام و امن از کشور است و به ویژه برای جذب سرمایه خارجی باید ارتباطات خارجی ما تقویت و بازسازی شود. بداخلاقی و دعوا و ارائه پیام ناامنی به خارج از کشور مانع از  جذب سرمایه خارجی می‌شود.

اخبار مرتبط

شرط بازگشت آمریکا به برجام لغو تحریم‌ها است

اضافه و کم کردن مفاد برجام هرگز مورد پذیرش قرار نخواهد گرفت

رفتار آمریکایی‌ها در مسائل بین‌المللی خیلی تندتر و با مشکل‌تر شده است/ما برای حفظ برجام همچنان تلاش می‌کنیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha