جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه:

مجلس نظر خود را درباره حادثه قطار در مسیر مشهد اعلام کند/ مردم نباید فکر کنند نمایندگان مجلس وکیل‌الدوله شدند

مجلس نظر خود را درباره حادثه قطار در مسیر مشهد اعلام کند/ مردم نباید فکر کنند نمایندگان مجلس وکیل‌الدوله شدند

به گزارش سراج24،حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی ضمن اظهار تأسف از حادثه برخورد دو قطار در مسیر مشهد اظهار کرد: انتظار نداشتیم در مسیر حرم امام رضا(ع) برای زائران این حادثه به وجود آید و اصل این حادثه بسیار ناراحت‌کننده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به حوادث متعددی که در اتوبوس‌ها به وجود آمد، تلقی مردم این است که یکی از امن‌ترین سفرها سفر با قطار است، بنابراین نباید به سادگی از کنار این قضیه گذشت.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: جان انسان‌ها ارزش و قیمت دارد، سزاوار نیست به راحتی از این قضایا بگذریم و اجازه بدهیم که این حوادث تکرار شود، اگر تقصیر در این زمینه وجود دارد، باید برخورد شود.

وی خاطرنشان کرد: مجلس به عنوان تجلی‌گاه دفاع از حقوق مردم باید بدون رودربایستی و ملاحظه‌ای که نیروی بی‌طرف و ناظر است، به بررسی تقصیر یا قصور بپردازد.

حاجی صادقی عنوان کرد: مجلس باید با صراحت نظر خود را اعلام کند، تا مردم اعتماد خود را از دست ندهند و تصور نکنند نمایندگان مجلس وکیل الدوله شدند.

وی ابراز کرد: امیدواریم همچنین قوه قضائیه با قاطعیت در این زمینه ورود پیدا کند، در اسلام آموختیم در مکانی که حقوق انسان‌های دیگر وجود داشته باشد، ترحم کردن بر کسی که تجاوز به حقوق مردم می‌کند، ظلم به جامعه و حق‌کشی است، حق‌کشی سبب می‌شود انسان‌های دیگر نیز حق شما را نادیده بگیرند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه یادآور شد: دولت باید تمهیداتی داشته باشد تا موارد این چنینی تکرار نشود، معنا ندارد با یک تعویض شیفت این حادثه روی دهد، اگر این سخن را بگوییم به ما می‌خندند.

وی با بیان اینکه باید بررسی شود مشکل امروز کشور چیست و برای توسعه کشور باید چه اقدامی انجام دهیم، گفت: چه خریدهایی باید انجام شود، امروز مشکل اساسی کشور چیست، آیا آنچه امروز طبقه زجر کشیده انقلاب و سنگرنشین انقلاب نیاز دارند، هواپیماهای پیشرفته است؟

حاجی‌صادقی خاطرنشان کرد: باید مقداری در بخش‌هایی که بیشتر مردم حضور دارند سرمایه‌گذاری شود، تلقی مردم این است که خریداری هواپیما به این علت است که سفر مسؤولان با هواپیما صورت می‌گیرد، این مسئله سبب بی‌اعتمادی مردم به مسؤولان می‌شود.

وی عنوان کرد: لازم است به این سؤال پاسخ داده شود، این خریدها چه اندازه هزینه و چه اندازه بازده دارد.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه ما ضد هواپیما نیستیم ولی طرفدار هواپیمایی هستیم که در کشور تولید شود، یادآور شد: آیا نمی‌شد نیمی از پول خرید هواپیما را در اختیار جوانان انقلابی بگذارند تا این هواپیماها را بسازند، بدون تردید تکنیک و ساخت این هواپیماهای مسافربری دشوارتر از موشک‌های دوربرد فوق العاده پیچیده نیست.

وی تأکید کرد: مجلس باید بررسی کند اگر به نتیجه رسید که وزیر کوتاهی کرده و باید چنین حوادثی را پیش‌بینی می‌کرد، ولی نکرده لازم است برخورد لازم صورت گیرد.

حاجی صادقی عنوان کرد: نمایندگان مجلس مراقب باشند مسؤولان بالا نیروهای جزء را قربانی و فدا نکنند تا اصل وزارتخانه از بین نرود، این امر با مبانی عدالت سازگار نیست، اگر تشخیص دادند نیروهای جزء مقصر هستند، به میزان تقصیر برخورد کنند، ولی از تقصیر مسؤولان نباید غافل شوند.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

نمایندگان مجلس هفته آینده با رهبر معظم انقلاب دیدار می‌کنند

خبر خوش برای جاماندگان از دریافت یارانه‌ها

طرح شفافیت قوای سه گانه در دستور کار مجلس

0 نظر

ارسال نظر

capcha