«مفقودی» سخت‌ترین عملیات‌ آخر ماه صفر / امدادگرانی که سرمازده شدند

 «مفقودی» سخت‌ترین عملیات‌ آخر ماه صفر / امدادگرانی که سرمازده شدند

به گزارش سراج24 ، تا روزهای پایان ماه صفر که معروف به ماه نحوست است، چند روزی بیشتر باقی نمانده است و متعاقباً در روزهای گذشته نیز حوادث متعددی در کشور رخ داده است که در این رابطه مرتضی سلیمی - سرپرست سازمان امداد و نجات هلال احمر با اشاره به اینکه در روزهای پایانی ماه صفر - بیشترین و مهمترین عملیات‌های امدادگران کشورمان در حوزه مفقودی و عدم دسترسی به درماندگان برف و کولاک" بوده است.

وی اظهار داشت: در این زمینه طی عملیات امدادرسانی بسیار سخت و دشوار 8 نفر در مازندران از شریط وخیم نجات یافتند بطوریکه نیروهای امدادی برای رساندن این افراد به مکانهای امن خودشان دچار سرمازدگی شدند.

سلیمی همچنین با اشاره به اینکه در این زمینه 6 نفر نیز در گیلان دچار حادثه شدند و فقط ارتباط تلفنی با آنان وجود داشت، از کمک و نجات این افراد خبر داد و گفت: هم اکنون نیز هنوز در جست‌وجوی دو مفقودی از اتباع خارجی هستیم.

سرپرست سازمان امداد و نجات هلال احمر در توضیح بیشتر مفقودان توضیح داد: گروهی 10 نفره که اتباع خارجی نیز بین آنان بودند برای صعود دماوند اقدام کرده بودند که به جز دو نفر از آنان مابقی نجات یافتند و هنوز پس از چند روز جستجوی دو نفر دیگر مفقودان توسط نجاتگران ادامه دارد.

اخبار مرتبط

عضویت از ۵ سالگی تا پایان عمر در هلال احمر

سرنوشت مبهم پیکر 22 مسافر هواپیمای آسمان

استارت نیروهای واکنش‌سریع و تکاوران برای انتقال اجساد هواپیما

0 نظر

ارسال نظر

capcha