هفته رویایی زردها

شبی که وست فالن منفجر شد

شبی که وست فالن منفجر شد

به گزارش سراج24،دورتموندی ها می دانستند که برای حفظ صدرنشینی در گروه، باید مقابل لژیا به پیروزی برسند تا در آخرین دیدار مقابل رئال به دردسر نیفتند اما وقتی 10 دقیقه از بازی سپری شده و یوروویچ دروازه وایدن فلر را باز کرد، وست فالن برای دقایقd ساکت شد.

اما این تنها سکوت قبل از طوفان بود؛ چه اینکه در 22 دقیقه بعدی، یکی از عجیب ترین بازی های لیگ قهرمانان رقم خورد؛ تقریبا چیزی شبیه پیروزی 7-1 آلمان مقابل برزیل در نیمه نهایی جام جهانی؛ تنها این بار، این زردها بودند که دروازه حریف را به توپ بستند.

 

 

 

در غیاب پیر امری اوبامیانگ، ستاره های این نمایش درخشان هم سه بازیکن بودند؛ شینجی کاگاوا، عثمان دمبله و مارکوس رویس که در بازگشت به میادین، بازوبند کاپیتانی دورتموند را به بازو بسته بود.

دو گل اول را شینجی کاگاوا روی پاس های درخشان دمبله به ثمر رساند. پاسکاری های پیاپی بازیکنان دورتموند در اطراف محوطه جریمه، کاملا دفاع لژیا را به هم ریخته بود و در این بین دمبله با پاس های هوشمندانه اش، دائما موقعیت گل ایجاد می کرد.

 

 

 

 

پس از زدن گل چهارم، درخشش رویس آغاز شد. ستاره زردها که برای اولین بار از ماه می گذشته فرصت حضور در میادین را پیدا کرده بود، بعد از 30 دقیقه، طوری بازی می کرد که هیچ نشانی از غیبت طولانی اش نداشت؛ استارت های انفجاری از سمت چپ، شوت های خطرناک و پاس هایی که می توانست در همان نیمه اول تعداد گل های دورتموند را به بیش از انگشتان یک دست افزایش بدهد.

توخل گفته بود که برای بازگشت رویس عجله نخواهد کرد و در بهترین زمان او را به کار خواهد گرفت و دیدار دیشب، بی تردید بهترین زمان برای بازگشت ستاره بود. در نهایت او سه گل زد و دو پاس گل داد تا بیشترین نقش را در پیروزی تاریخی دورتموند ایفا کند.

 

 

 

 

 

 

شب رکوردها

در دقیقه 10 بازی بود که الکساندر پریوویچ لژیا را پیش انداخت و در 22 بعدی، دو تیم 6 بار دیگر دروازه یکدیگر را باز کردند که سهم دورتموند 5 گل بود. به این ترتیب، برای اولین بار در 25 دقیقه ابتدایی یک دیدار در لیگ قهرمانان، 5 بار توپ از خط دروازه ها گذشت و همچنین در نیمه اول، 7 گل زده شد.

 

همچنین زردها با رکورد زدن 5 گل در نیمه اول با دیدار لیگ قهرمانان که در اختیار بایرن بود و در آوریل 2015 مقابل پورتو ثبت کرده بود، برابری کردند. ضمن اینکه این دیدار رکورد پرگل ترین دیدار لیگ قهرمانان که متعلق به پیروزی 8-3 موناکو مقابل دپورتیوو لاکرونیا در سال 2003 بود را شکست.

 

 

 

علاوه بر این، دورتموند تعداد گل هایش در دو دیدار رفت و برگشت مقابل لژیا را به 13 رساند که بیشترین گل زده توسط تیمی مقابل یک حریف خاص در یک فصل از لیگ قهرمانان است.


منبع:ورزش3.

اخبار مرتبط

لوریس: چیزی که غیر قابل انکار است، سعی ما برای رسیدن به موفقیت است

لیورپول ۲ - تاتنهام ۰

آخرین تمرین تیم‌های تاتنهام و لیورپول +تصاویر

0 نظر

ارسال نظر

capcha