معاون استاندار خراسان رضوی خبر داد

حضور بیش از 7 هزار زائر پیاده در جاده‌های ورودی خراسان رضوی

حضور بیش از 7 هزار زائر پیاده در جاده‌های ورودی خراسان رضوی

به گزارش سراج24،محمدحسن واحدی با اعلام این خبر افزود: تا امروز بیش از هفت هزار زائر پیاده برای شرکت در مراسم عزاداری ایّام 28 صفر المظفّر و سالروز شهادت امام رضا (ع) راهی مشهد مقدس هستند، این زائران در قالب 76 کاروان از استان‌های خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گلستان، مازندران، گیلان و سمنان به‌سوی مشهد الرضا (ع) در حال حرکت هستند.

وی افزود: اغلب این کاروان‌ها در مبادی ورودی به این استان هستند و ایستگاه‌های صلواتی نیز هم‌زمان با ورود زائران خدمات‌دهی خود را آغاز کرده‌اند.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده 260 ایستگاه صلواتی در طول بیش از 800 کیلومتر جاده‌های اصلی منتهی به مشهد با کمک مردم، خیران و نهادهای مختلف فعال می‌شوند که تا پایان ماه صفر و سالروز شهادت حضرت امام رضا (ع) به زائران خدمت‌رسانی کنند.

واحدی خاطرنشان کرد: بسیاری از کاروان‌های زائران پیاده در مسیرهای نزدیک‌تر نیز طی روزهای آینده حرکت خود را به‌سوی مشهد آغاز می‌کنند و به‌مرور جمعیت زائران درون استان هم به این تعداد افزوده می‌شود.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود بخشی از زائران کربلا و شرکت‌کنندگان در مراسم اربعین حسینی هم در بازگشت به شهرهای خود به حرم مطهر رضوی مشرف شوند.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود دست‌کم 300 هزار زائر پیاده در ایام پایانی ماه صفر به مشهد الرضا (ع) مشرف شوند.

گفتی است در مدت مشابه سال گذشته 280 هزار زائر پیاده به مشهد الرضا (ع) مشرف شدند.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

مرز شلمچه مسدود است، زائران به سمت مرز نیایند

هیچ مجوزی برای حضور ایرانیان در اربعین صادر نمی‌شود/برخی به دنبال تخریب روابط دو کشور هستند

از میزبانی زائران اربعین معذوریم

0 نظر

ارسال نظر

capcha