عضو ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد

رشد ۶ درصدی قیمت لوازم خانگی بعد از شروع مبارزه با قاچاق کالا

 رشد ۶ درصدی قیمت لوازم خانگی بعد از شروع مبارزه با قاچاق کالا

به گزارش سراج24،عباس نخعی مدیرکل دفتر مبارزه با قاچاق کالای هدف ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز متولی اصلی اعلام آمار قاچاق در کشور است و حدود دو سال است که کمیته ای متشکل از مرکز ملی آمار، بانک مرکزی، وزارت درمان و بهداشت و ... در این ستاد در حال فعالیت است که ماموریت بررسی آمار و ارقام مربوط به قاچاق در کشور را  دارد. طبق بررسی های این کمیته و ستاد مرکزی، 15 میلیارد دلار بر مبنای سال 1394 کالای قاچاق به کشور وارد شده است.
وی ادامه داد: همه ی گردش مالی مربوط به قاچاق در سامانه های مربوطه ثبت و ضبط شده است و هیچگونه تراکنش غیر ثبتی وجود ندارد.
نخعی در ادامه گفت: در برخی محصولات از جمله لوازم خانگی، توجه مردم به بحث برندینگ و علائم تجاری محصول است. از طرفی از زمانی که مبارزه با لوازم خانگی قاچاق در کشور آغاز شده، تولید کنندگان داخلی حدود 6 درصد قیمت محصولات خود را افزایش داده اند.
عضو  ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به اینکه با همت وزارت صنعت و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز پوشاک ایرانی سرو سامان خواهد گرفت گفت: کلیه واردکنندگان پوشاک باید کد خود و کالا را ثبت کنند و با دریافت شناسه کالای خود را وارد کنند.
نخعی درباره اقدامات اتاق اصناف در این باره گفت: اتاق اصناف ایران در سال جاری ورود مناسبی برای مبارزه با قاچاق داشتند و از همه واحدها و اتحادیه ها خواسته شده تا همکاری مستقیم و تنگاتنگی با بازرسین داشته باشند.

اخبار مرتبط

آخرین نرخ اسعار دولتی در ۱۱ خرداد ۹۸

واردات تیشه به ریشه تولید

نرخ ۴۷ ارز بین بانکی در ۳۱ اردیبهشت ۹۸

0 نظر

ارسال نظر

capcha