«دال» در «دا» روی صحنه رفت

 «دال» در «دا» روی صحنه رفت

به گزارش سراج24،  نمایش «دال» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی مسلم خراسانی از 27 آبان در تماشاخانه «دا» روی صحنه رفت.

حامد جعفری‌کیا، شب‌بو طوفانی، دُنا تارفی، علی گلبن، کیانوش خان‌محمدی، فرهاد رادمان، علی شادکام، ریحان زنگنه و رضا اسماعیلی بازیگران این اثر نمایشی هستند.

مسلم خراسانی در توضیح اثر خود نوشته است: «مفهوم غایب بودن معنا و تلاش برای حاضر کردن آن، هسته  مرکزی نمایش دال است که در قالب استعاره جستجو و دنبال کردن یک گمشده تجسم عینی پیدا می‌کند. دال در سطح روایی خود داستان خانواده‌ای را بازگو می‌کند که درگیر مسائل روزمره و اجتماعی زندگی هستند. کنش نمایشی به گونه‌ای پیش می‌رود که همه چیز واقع‌گرایانه یا رئالیستی به نظر آیند؛ اما ابهامات و تناقضات درونی‌ای که در  پرداخت موقعیتها، کاراکترها و بافت نمایشی لحاظ شده‌اند منطق واقعیت موجود را به چالش می‌کشند.»

در این مونولوگی در این نمایش می‌شنویم «بین من و واقعیت همیشه یه شکاف وجود داشته، من تمام واقعیت رو می‌بینیم، اما واقعیت هیچ وقت کامل نیست، من چیزهایی که می‌بینم و نمی‌تونم بگم. من همیشه یه چیز دیگه می‌بینم.»

نمایش داستان اعضای یک خانواده است که صبح زود همه از خانه خارج می‌شوند و به محل کار و تحصیل خود می‌روند اما شب هنگام ...

دیگر عوامل این نمایش عبارتند از عکاس حمید ترکمن، آهنگساز هومن صالحی، طراح پوستر و بروشور پیمان شجره و دستیار کارگردان معصومه جهانفکر.

این نمایش تا 15 آذر رأس ساعت 18:30 در خانه نمایش دا به نشانی میدان فاطمی، ابتدای شهید گمنام، خیابان جهانمهر، پلاک 26 روی صحنه می‌رود.

اخبار مرتبط

سینمای دفاع مقدس نیازمند تولید فیلم با استاندارد بین‌المللی است

واکاوی آثار هنری با موضوعات دهه 60

فیلم| ایستگاه انقلاب؛ مستند جنجالی که کارگردانش بازداشت شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha