مدیرکل امور زنان و خانواده آموزش‌وپرورش:

سلامت روانی و اجتماعی دختران دبیرستانی محک زده شد

 سلامت روانی و اجتماعی دختران دبیرستانی محک زده شد

به گزارش سراج24، مهناز احمدی درخصوص اجرای طرح سنجش سلامت روانی و اجتماعی دانش‌آموزان دختر اظهار کرد:‌ با همراهی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و دفتر مشاوره وزارت آموزش‌وپرورش طرح آسیب شناسی روانی - اجتماعی دانش آموزان دختر دوره متوسطه دوم را سال تحصیلی 94-95 در  تمام کشور اجرا کردیم.

وی افزود: در قالب این طرح آزمون نئو و سلامت روانی و رفتاری ویژه دانش‌آموزان دختر برگزار شد و آنها به فرم‌های سلامت روان پاسخ دادند که بر اساس این آزمون‌ها وضعیت سلامت روان دانش‌آموزان مشخص می‌شود.

مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش‌وپرورش گفت: پس از جمع‌آوری آمارها و تجزیه و تحلیل آنها نتایج را در اختیار معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به عنوان مجری طرح قرار دادیم که فعلاً از اعلام نتایج معذوریم تا مجری طرح آنها را اعلام کند.

احمدی ادامه داد: در جلسه‌ با مشاوران امور بانوان استان‌ها اعلام کردیم براساس نتایج این طرح برنامه‌های آموزشی را در استان‌ها طراحی و اجرا کنند به عنوان مثال اگر در استانی افسردگی بالاست یا در استان دیگر شاهد پرخاشگری هستیم، برنامه‌های متناسب با آن طراحی و اجرا شود.

وی با اشاره به اینکه براساس نتایج به دست آمده از این طرح، طرح دیگری با نام دوام زندگی را به معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری پیشنهاد دادیم اما هنوز مصوبه‌ای در این رابطه نداشته‌اند که بخواهیم آن را اجرایی کنیم این طرح با تمرکز بر فرزندان طلاق تلاش می‌کند تا مهارت‌های زندگی را به آنها آموزش دهد.

اخبار مرتبط

حجت‌الاسلام اژه‌ای: لازم است در برخی قوانین به نفع زنان و خانواده بازنگری شود

خانواده شهدای داروساز تقدیر شدند

خانواده باید محور حکمرانی و سیاست ورزی ها قرار گیرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha