در دیدار با اعضای ستاد کنگره حضرت آمنه(س) مطرح شد؛

انتقاد آیت‌الله مظاهری از برخی محتواهای کتاب‌ها، نشریّات و محصولات فرهنگی

 انتقاد آیت‌الله مظاهری از برخی محتواهای کتاب‌ها، نشریّات و محصولات فرهنگی

به گزارش سراج24، به نقل از دفتر آیت‌الله‌العظمی مظاهری، آیت‌الله العظمی حسین مظاهری در دیدار با اعضای ستاد کنگره حضرت آمنه(س)، برگزاری این کنگره را امری ارزشمند و بی‌سابقه خوانده و اظهار داشت: ابعاد شخصیّتی حضرت آمنه و همچنین قدر و منزلت آن بانوی گرامی تاکنون ناشناخته مانده و به فضل الهی با برگزاری این کنگره، قدمی در به منظور شناخت ایشان برداشته می‌شود.

وی افزود: نهادهای فرهنگی و همچنین خطبا و نویسندگان، باید با تولید برنامه‌ها و آثار فاخر و ارزشمند، به نحو شایسته به معرّفی شخصیّت‌های بزرگی همچون حضرت آمنه، حضرت خدیجه و حضرت فاطمه بنت اسد (س) و تبیین ابعاد زندگی و سیره آنان بپردازند.

رئیس حوزه علمیه اصفهان تصریح کرد: امروز متأسّفانه هم در کتاب‌ها و نشریّات و سایر تولیدات و محصولات فرهنگی خصوصاً در رسانه ملّی و هم در مجالس وعظ و خطابه، آن طور که شایسته مقام و شخصیّت والای این بانوان نمونه است، به معرفی جنبه‌های شخصیّتی ایشان پرداخته نشده است.

وی با بیان اینکه همه باید برای جبران این کوتاهی، تلاشی مضاعف داشته باشند، تصریح کرد: رسانه‌ها باید  نام و چهره این بزرگان مورد احترام را نه‌تنها در سطح داخل یا جهان اسلام، بلکه در سطوح بین‌المللی به عنوان الگوهای شایسته زنان با شخصیّت، احیاء کنند.

آیت‌الله‌العظمی مظاهری با اشاره به برخی شبهات بی‌پایه که از سوی دشمنان اسلام درباره خاندان وحی مطرح می‌شود، تصریح کرد: همایش‌هایی که به منظور تبیین شخصیّت‌های بزرگی همچون حضرت آمنه برگزار می‌شود، باید با ارائه پاسخ‌های مستدل به این‌گونه شبهات بی‌اساس، دشمنان اسلام و تشیّع را از انحراف فکری و عقیدتی نسل جوان و الگوسازی‌های بی‌پایه و کاذب برای آنان و خصوصاً برای زنان و دختران مأیوس سازد.

وی افزود: آثار ارزشمند و مقالات علمی و پژوهشی این قبیل کنگره‌ها، هم به عنوان پشتوانه فرهنگی و فکری اسلام و تشیّع، برای نسل‌های آینده ماندگار خواهد شد و هم منبعی برای تولیدات فرهنگی دیگر درباره این شخصیت‌های ارزشمند خواهد بود.

رئیس حوزه علمیه اصفهان با بیان اینکه حضرت فاطمه بنت اسد، مادر دوم پیامبراکرم (ص) بوده‌اند، تجلیل از شخصیّت آن بانوی مورد احترام را نیز لازم دانسته و تصریح کرد: تربیت ظاهری پیامبراکرم(ص) در خانه حضرت ابوطالب و در دامان حضرت فاطمه بنت اسد(س) صورت گرفت، ضمن اینکه آن بانوی بزرگوار مادر امیرالمؤمنین(ع) بوده و فضایل و حسنات فراوانی دارد.

وی خاطرنشان کرد: از جمله این نکات مهم، وضع حمل در خانه کعبه ویژگی اختصاصی ایشان است و از این نظر برگزاری کنگره‌ای برای معرّفی ابعاد شخصیّتی و بیان فضایل حضرت فاطمه بنت اسد نیز بسیار مفید و لازم به نظر می‌رسد.

آیت‌الله مظاهری با تبیین برخی از ویژگی‌های حضرت خدیجه (س) خدمات مؤثر همسر گرامی رسول الله به اسلام و مسلمین را نیز بی‌نظیر خوانده و ضمن اظهار خرسندی از اینکه کنگره بزرگداشت مقام این بانوی نمونه اسلام در آینده برگزار می‌گردد، تلاش برای شناخت قدر و منزلت حضرت خدیجه را وظیفه همه ارادتمندان رسول خدا دانست.

اخبار مرتبط

آتشی گران بر جان کتاب خوانی

0 نظر

ارسال نظر

capcha