استانداردهای دوگانه ای‌اف‌سی و فیفا/ ورزشگاه میزبان بازی ایران و سوریه چرا صندلی ندارد؟

 استانداردهای دوگانه ای‌اف‌سی و فیفا/ ورزشگاه میزبان بازی ایران و سوریه چرا صندلی ندارد؟

به گزارش سراج24،همین چند ماه قبل بود که با صعود ایران به جمع تیم های حاضر در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2018 روسیه فیفا و AFC اعلام کردند ایران تنها در شرایطی می تواند در ورزشگاه آزادی از رقبا میزبانی کند که طبقه دوم ورزشگاه مجهز به صندلی شده و شماره گذاری شود. ضرب العجلی که باعث شد تا مسئولان فدراسیون و وزارت ورزش با همت عالی این مشکل را حل و زمینه پر شدن ورزشگاه آزادی از طرفداران ایرانی را فراهم کنند.

 


حالا مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا در تصمیمی عجیب، ورزشگاهی را برای میزبانی از جدال سوریه با ایران انتخاب کرده اند که تنها یک بخش از آن مجهز به صندلی بوده و 90 درصد ظرفیتش را سکوهای سیمانی بدون صندلی تشکیل می دهد! با تصاویر منتشر شده از ورزشگاه تاکوآ عبدالرحمان شهر سرمبان می توان به این نکته پی برد که نگرانی های کارلوس کی روش و ملی پوشان برای بازی با سوریه چندان بی اهمیت نبود چون علاوه بر کیفیت نامناسب زمین چمن، سکوهای بتنی ورزشگاه بیشتر از هر چیز دیگری در ذوق می زد!

 


نکته کلیدی این جاست که فدراسیون فوتبال ایران چرا زودتر از این که تصاویر ورزشگاه یک روز قبل از بازی با سوریه نقل محافل خبری شود تحقیقات لازم از این ورزشگاه را انجام نداده بود تا با استناد به همان قوانینی که ایران را مجبور کرد تا ورزشگاه آزادی را برای میزبانی از بازی ها صندلی گذاری کند، مانع برگزاری بازی با سوریه در شهر سرمبان و ورزشگاهی قدیمی همچون عبدالرحمان کند؟! نکته ای که حتی ناظر و نماینده فیفا هم حاضر به پاسخگویی به آن نشد و مسلما در فدراسیون فوتبال هم کسی حاضر نخواهد شد به آن پاسخی صریح و قانع کننده بدهد!


منبع:ورزش3

اخبار مرتبط

واکنش تاج بابت احتمال حذف نماینده کشورمان از آسیا

اسکور سوزچی: اللهیار به تاریخ پیوست

تیم ملی فوتبال ایران ۵ - سوریه صفر/برتری پرگل شاگردان ویلموتس برابر سوریه

0 نظر

ارسال نظر

capcha