همگام با زائران عشق در طریق الحسین (ع)

طاقت زائران اربعین نرسیده به مهران طاق شد/ محور ایلام به مهران قفل شد

طاقت زائران اربعین نرسیده به مهران طاق شد/ محور ایلام به مهران قفل شد

به گزارش سراج24 ،از روستای مهدی آباد در ایلام که می‌گذریم با سیلی خروشان از انواع خودروها مواجه می‌شویم که هر کدام به عشق زیارت پای در راه سفر گذاشته‌اند.

در خودرو گیر افتاده‌ایم و حتی نمی‌شود که از خودرو پیاده شویم، اطرافمان را گرد و خاکی که از جاده چهاربانده شده و  آسفالت نشده بلند می‌شود، پر کرده است.

اینجا در چند قدمی مانده به مهران صدها زائر در خودروهای خود در ترافیکی که قفل شده است به انتظار باز شدن محور هستند و در انتظار عبور از مرز بین‌المللی مهران.

شیشه را پایین می‌کشم و و تا چشم کار می‌کند خودروهایی را می‌بینم که پلاک‌های مختلفی دارند و نشان می‌دهد که این خودروها از استان‌های تهران، کردستان، لرستان و آذربایجان آمده‌اند.

با یکی از زائران اربعین صحبت می‌کنم و از شرایطش می‌پرسم، انتظار دارد که مسئولان برای این موضوع هرچه سریع‌تر چاره اندیشی کنند چرا که تحمل این وضعیت ملال آور است.

به منظور بررسی وضعیت و اطلاع از دلیل قفل شدن محور ایلام به مهران با فرمانده پلیس راه استان ایلام تماسی برقرار کردیم و دلیل این ترافیک و قفل شدن محور را جویا شدیم.

سرهنگ محسن ناصری در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: به دلیل پر شدن ظرفیت پارکینگ‌های شهر مهران ما در حال راهنمایی خودروهای زائران به پارکینگ بزرگ اربعین هستیم و یکی از دلایل ایجاد ترافیک در این محور این موضوع است.

وی افزود: تمامی محورهای ارتباطی استان ایلام باز است و ترافیکی که سبب متوقف شدن خودروها در محور ایلام به مهران شده بود اکنون روان است.

فرمانده پلیس راه استان ایلام عنوان کرد: در حال حاضر ترافیکی نیمه سنگین و روان را در محورهای مواصلاتی استان شاهد هستیم.

وی تأکید کرد: همچنین در محور ایلام به مهران امروز یک فقره تصادف رخ داد که خوشبختانه تلفات جانی نداشته است و اکنون مشکلی در تردد خودروها در محور ایلام به مهران وجود ندراد.

اخبار مرتبط

دومین شهید مرزبانی هرمزگان در هفته ناجا

ناراحتی مرزبانان به دلیل سلب توفیق خدمت به زائران

هموطنان ایرانی به هیچ وجه به سمت مرزهای ایران و عراق نیایند

0 نظر

ارسال نظر

capcha