تاکید موگرینی بر ادامه اجرای برجام از سوی اتحادیه اروپا در زمان دولت ترامپ

 تاکید موگرینی بر ادامه اجرای برجام از سوی اتحادیه اروپا در زمان دولت ترامپ

به گزارش سراج24،  به نقل از اسپوتنیک، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوالی درباره سرنوشت توافق هسته‌ای ایران پس از روی کار آمدن دولت ترامپ در آمریکا، تاکید کرد: اتحادیه اروپا نسبت به اجرای توافق هسته‌ای با ایران از سوی همه طرف‌ها اطمینان می‌دهد و این موضع پس از به قدرت رسیدن دولت جدید آمریکا تغییر نمی‌کند.

نشست غیر رسمی وزرای خارجه اتحادیه اروپا یکشنبه شب در بروکسل برگزار شده است. یکی از مهمترین موضوعاتی که در این نشست مورد بررسی قرار گرفته، سیاست خارجی آمریکا در دوره ریاست جمهوری ترامپ بوده است.

موگرینی در ادامه تصریح کرد: درباره ایران، اجازه بدهید تا خیلی شفاف و روشن به شما بگویم... این یک توافق دوجانبه نبوده، این یک توافق چند جانبه بوده است که با قطعنامه شورای امنیت حمایت شده است. این به نفع اتحادیه اروپا و همین طور به نفع سازمان ملل است که نسبت به اجرای کامل توافقنامه، تضمین دهد، در همه مدت زمان اعتبار توافقنامه، و ما و من به طور خاص، نقش خاصی دارم تا تضمین دهم که این توافقنامه از سوی همه طرف‌ها اجرا می‌شود و این اطمینان را می‌دهم که موضع اتحادیه اروپا هرگز تغییر نخواهد کرد.

دونالد ترامپ در انتخابات 8 نوامبر در آمریکا توانست بر رقیب خود هیلاری کلینتون پیروز شود.

وی قرار است 20 ژانویه 2017 میلادی رسما با ادای سوگند، رئیس جمهور آمریکا شود.

ترامپ بارها ضمن انتقاد شدید از توافق هسته‌ای ایران قول داده است که این توافق را به حالت تعلیق درخواهد آورد و توافق هسته‌ای با ایران را فاجعه بار خوانده است.

اظهارات ترامپ نگرانی‌های زیادی را در بین سایر قدرت‌های جهانی به خصوص اتحادیه اروپا بر سر اجرای توافق هسته‌ای با ایران به وجود آورده است.

اخبار مرتبط

ترامپ: ایران در زمان برجام به دنبال تصرف خاورمیانه بود

واکنش ترکیه به خروج آمریکا از برجام

مسکو: به حمایت کامل از برجام ادامه می‌دهیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha