فاصله پایگاههای اورژانس ۳۵کیلومتر کمتر شد/حضور پلیس بیشتر شود

مرزهای ورودی پس از اربعین قرنطینه می‌شود / خبری از «وبا» نیست

 مرزهای ورودی پس از اربعین قرنطینه می‌شود / خبری از «وبا» نیست

به گزارش سراج24،سید حسن هاشمی در حاشیه برگزاری همایش بزرگ اعزام کاروان بهداشت و درمان به مناطق مرزی غرب کشور در ایام اربعین، اظهار داشت: برای مردم و زائران کشورهای افغانستان و پاکستان، به فاصله هر 5 کیلومتر یک آمبولانس استقرار یافته و امیدواریم که تلاش آنها مورد رضایت خداوند قرار گیرد.

وزیر بهداشت ادامه داد: وزارت بهداشت افتخار دارد که به زائران امام حسین(ع) خدمات بهداشتی و درمانی ارائه دهد و اقدامات ارزشمندی مانند فراهم کردن آمبولانس های زمینی و هوایی، تجهیز بیمارستانها، راه اندازی بیمارستانهای صحرایی با کمک نیروهای مسلح و تامین نیروی انسانی تخصصی به ویژه در مرزهای غربی کشور انجام شده است.

وزیر بهداشت گفت: فاصله پایگاه‌های اورژانس در کشور که به طور معمول 40 کیلومتر بود که در این ایام به 5 کیلومتر کاهش یافته تا از مردم مراقبت بیشتری شود و آمبولانس‌های هوایی هم در مرزهای مهران، شلمچه وچزابه در آمادگی قرار دارند و در عراق نیز، هلال احمر به همراه وزارت بهداشت، به زائران خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌دهند.

هاشمی با اشاره به اعزام 40 نفر از نیروهای بهداشت محیط کشور به عراق، عنوان کرد: در ایران هم نیروهای بهداشت محیط در طول مسیر زائران استقرار دارند و تعداد قابل توجهی از بیمارستانهای کشور در نقاط مرزی، در حالت آماده باش قرار دارند و تجهیزات مورد نیاز آن تامین شده است.

وزیر بهداشت از رانندگان وسایل نقلیه عمومی خواست تا از سلامت مردم و زائران مراقبت کنند و ابراز امیدواری کرد که حضور پلیس بیشتر شود.

هاشمی تصریح کرد: هیات‌های مذهبی و مردم رعایت و مراقبت کنند که حادثه یا سانحه ای رخ ندهد و با توجه به فصل سرما، به بیماری‌های واگیر توجه داشته باشند زیرا در سال گذشته پس از ایام اربعین حسینی و حج، در کشور شاهد همه گیری آنفلوانزا بودیم. بنابراین زائران مراقبت کنند تا به این گونه بیماری‌ها مبتلا نشوند، اما در غیر این صورت در بدو ورود به کشور، قرنطینه‌هایی در نظر گرفته شده که از ورود بیماری به مناطق مختلف کشور جلوگیری شود.

به گزارش وزارت بهداشت - وی با بیان اینکه در کشور تاکنون موردی از وبا ثبت نشده است، افزود: با توجه به سردی هوا، بعید می‌دانم که مشکل خاصی در مورد ابتلای زائران به وبا وجود داشته باشد اما آنها باید در کشور عراق برای مواد غذایی و آب آشامیدنی مراقبت کنند و از آب‌های بسته بندی شده استفاده و از مصرف غذاهای مشکوک، پرهیز کنند.

هاشمی به استقرار بیمارستان‌های صحرایی در مناطق مرزی غرب کشور اشاره کرد و افزود: در عراق هم دو بیمارستان صحرایی با همکاری نیروهای مسلح، هلال احمر و نیروهای وزارت بهداشت در نظر گرفته شده که امیدواریم زائران به آن نیازی پیدا نکنند.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

کدام بیماری ها پس از سیل شیوع پیدا می کنند؟

مواد غذایی که با دوبار گرم کردن سرطان‌زا می‌شوند را بشناسید

دستگیری اوباشی که پس از اتمام مسابقه فوتبال، قمه کشی کردند

0 نظر

ارسال نظر

capcha