نکیسا: استقلال و پرسپولیس بدون یکدیگر هویت ندارند/ اگر بتوانیم سوریه را شکست دهیم ۸۰درصد راه صعود را رفته‌ایم

 نکیسا: استقلال و پرسپولیس بدون یکدیگر هویت ندارند/ اگر بتوانیم سوریه را شکست دهیم ۸۰درصد راه صعود را رفته‌ایم

به گزارش سراج24، نیما نکیسا پیشکسوت فوتبال کشورمان  در خصوص حضور تماشاگران پرسپولیس در مراسم خاکسپاری مرحوم پورحیدری اظهار داشت: استقلال بدون پرسپولیس و پرسپولیس هم بدون استقلال هویت ندارند. همیشه داشتن دو تیم آبی و قرمز قدرتمند باعث شده تا ما تیم ملی قدرتمندی داشته باشیم.

وی افزود: از همین جا بار دیگر فاجعه دردناک از دست دادن اسطوره اخلاق و یک جنتلمن واقعی را به جامعه فوتبال و خانواده پورحیدری تسلیت می‌گویم، ضمن اینکه به خودم هم باید تسلیت بگویم چون من در سال 1998 در بازی‌های بانکوک افتخار شاگردی ایشان را داشتم. خیلی خوشحالم که فوتبال‌دوستان به این باور رسیدند که فوتبال بدون رنگ مخالف هویتی ندارد.

 پیشکسوت فوتبال کشورمان در ادامه تصریح کرد: ورزش درون زمین دارای رقابت و چلنج است، بیرون از زمین ورزش تمامی بازیکنان با هم دوست و رفیق هستند، همان‌ طور که خود من نیز اکنون با خیلی از بازیکنان اسبق استقلال در ارتباط هستم و امیدوارم روزی به این باور برسیم که خدشه‌‌دار کردن سنگ مزار بزرگ‌های فوتبال یعنی خدشه‌دار کردن هویت ورزش و هویت ملی ما است. آقای مظلومی، پورحیدری، حجازی و بهزادی هویت فوتبال ما هستند و برای این کشور تاریخ‌سازی کرده‌اند. خدا لعنت کند کسانی را که این اسائه ادب را کردند. من بشخصه آنها را نمی‌بخشم و حلال نخواهم کرد. امیدوارم به جایی برسیم که مزار این عزیزان را مزین و گلباران کنیم.

نکیسا در خصوص دیدار تیم ملی فوتبال ایران و سوریه عنوان کرد: بازی با سوریه دیدار خطرناکی است. سوریه تیمی است که شگفت‌سازی کرده و بچه‌های ما هم این را به‌خوبی می‌دانند. درست است در این دیدار سردار آزمون را در اختیار نداریم ولی به‌جای آن بازیکنان خوب و آماده‌ای داریم و هیچ دغدغه‌ای از این بابت نداریم. اینان فرزندان این آب و خاک هستند و مطمئنم از جان و دل مایه خواهند گذاشت و خودشان هم می‌دانند اگر در این دیدار پیروز شوند 80 درصد راه صعود را طی کرده‌اند.

وی در ادامه در خصوص تیم فوتبال پرسپولیس و اینکه آیا این تیم می‌تواند در این فصل به قهرمانی برسد، تصریح کرد: تیم برانکو از اواسط فصل گذشته از انتهای جدول جدا شد و به یک تیم منسجم تبدیل شد. به‌نظر من هم کی‌روش خیلی هوشمندانه عمل کرد که ماهینی را به‌جای غفوری به تیم ملی دعوت کرد، او با این کار خط دفاعی خود را از تیم پرسپولیس که دفاع مستحکمی در لیگ دارد انتخاب کرد و امیدوارم این تدبیر او جواب دهد و بتوانیم مقابل سوریه نتیجه مدنظرمان را بگیریم. خیلی امیدواریم که پرسپولیس در این فصل بتواند قهرمان شود چون روند این تیم روند درستی است.

پیشکسوت فوتبال کشورمان در پایان در مورد اینکه آیا در این فصل استقلال می‌تواند به رده‌های بالای جدول صعود کند، گفت: علی منصوریان یکی از عزیزان و دوستان من است. آرزو می‌کنم هر مربی جوانی موفق باشد تا فضا برای آمدن جوانان دیگر به حرفه مربیگری آماده شود.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

وریا غفوری مربی استقلال شد

مدافع باشگاه ماشین سازی تبریز پرسپولیسی می‌شود

ادعای رسانه‌های اروپایی نسبت به سرمربی آینده تیم فوتبال پرسپولیس

0 نظر

ارسال نظر

capcha