آیت‌الله محمدی ری‌شهری:

منتظران واقعی مطیع ولایت فقیه هستند

منتظران واقعی مطیع ولایت فقیه هستند

به گزارش سراج24 ، آیت‌الله محمد محمدی ری‌شهری، عضو مجلس خبرگان رهبری و تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، امروز در درس تفسیر سوره بقره که در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد، با تفسیر آیه سوم این سوره، اظهار داشت: از ویژگی‌های انسان با تقوا، ایمان به غیب است.

وی درباره غیب گفت: غیب در قرآن به دو صورت غیب مطلق و غیب نسبی ذکر شده است، که غیب مطلق مختص خداوند متعال و دیگری به انسان‌ها اختصاص دارد، غیب نسبی شامل وحی پیامبران، بهشت موعود، رویدادهای محقق شده در گذشته و غیره می‌شود.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه خداوند از دید انسان‌ها پنهان است و تنها مومنان می‌توانند او را با چشم دل بنگرند، ابراز کرد: حضرت امیرمومنان علی(ع) فرمودند: خداوند غیب نیست بلکه در مقابل چشم باطن حاضر است.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) اعتقاد به پیامبران بعد از دوران آنان را از دیگر امور غیبی بیان کرد و گفت: شیخ صدوق(ره) اعتقاد به خداوند، کتب الهی و پیامبران را ایمان به غیب ذکر می‌کنند؛ پیامبر اکرم(ص) مومنان آخرالزمان را برادر خود و یاران عصر خویش را اصحاب خطاب می‌کنند و این بدان جهت است که مسلمانان آخرالزمان با اینکه پیامبر(ص) را ندیده‌اند به دین ایشان ایمان می‌آورند.

این مفسر قرآن کریم درباره اوصاف مسلمانان آخرالزمان ادامه داد: دینداری برای مسلمانان در آخرالزمان بسیار سخت و مشقت‌بار است و حفظ دین همانند نگاه داشتن آتش در کف‌دست است، این افراد چراغ هدایت هستند که با تحمل سختی دست از اسلام و انقلاب برنمی‌دارند.

این استاد اخلاق با بیان اینکه اعتقاد به وجود امام عصر(عج) از مصادیق ایمان به غیب است، بیان داشت: کسانی که معتقد هستند روزی امام زمان(عج) قیام می‌کند و زمین را پر از عدل و داد می‌کند در اصل ایمان به غیب دارند.

وی افزود: منتظران امر ظهور افضل بر دیگر مسلمانان تاریخ هستند زیرا خداوند به آنان عقل و معرفتی عنایت کرده که غیبت و حضور امام برایشان یکسان بوده و در همه لحظات مطیع اوامر امام عصر(عج) و جانشین ایشان یعنی رهبر معظم انقلاب هستند.

آیت‌الله محمدی ری‌شهری در پایان با بیان اینکه اعتقاد به معاد از دیگر مصادیق ایمان به غیب است، خاطرنشان کرد: مومنان به وعده خداوند در روز جزا ایمان دارند و با همه وجود به مرگ و حیات ابدی ایمان دارند.

اخبار مرتبط

آشنایی با آیت الله محمد مؤمن

مقام معظم رهبری درگذشت آیت الله مومن را تسلیت گفتند

جزئیات جراحی مغز آیت‌الله مومن

0 نظر

ارسال نظر

capcha