در جمع خبرنگاران

تقوی: در سیاست‌های کلی آمریکا ترامپ و کلینتون تاثیری ندارند

تقوی: در سیاست‌های کلی آمریکا ترامپ و کلینتون تاثیری ندارند

به گزارش سراج24 ، حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه‌جمعه کشور در حاشیه مراسم ختم حجت‌الاسلام شجونی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره نتایج انتخابات آمریکا و تاثیر آن در روابط آن با ایران، اظهار داشت: در سیاست‌های کلی آمریکا ترامپ و کلینتون تاثیری ندارند، برخی خیال می‌کنند ترامپ بیاید به گونه‌ای دیگر می‌شود، اما نظام آمریکا را کسی دیگر در پشت صحنه اداره و سیاست‌گذاری می‌کنند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه‌جمعه کشور با بیان اینکه سیاست‌ ایران از اول کاملا مشخص است، گفت: ایران، رژیم‌ صهیونیستی را رژیمی نامشروع می‌داند و معتقد است آمریکا دروغ می‌گوید و دموکراسی را براساس منافع خود تفسیر می‌کند و همچنین تروریسم را پرورش می‌دهد.

تقوی همچنین گفت: آمریکا به تعهدات خود پایبند نیست و شاهد بودیم بعد از جنگ جهانی دوم بیش از 50 حمله به کشورهای دنیا داشته است. لذا چنین نظامی هرگز قابل اعتماد نیست.

وی ادامه داد: مغزهایی که پشت صحنه آمریکا را می‌گردانند در اصل سیاست‌های آن را تعیین می‌کنند و رئیس جمهور آمریکا در صحنه تنها عامل و اجرا کننده است و عامل سیاست‌هایی است که در پشت صحنه سیاستگذاری و برنامه‌ریزی می‌کند.

اخبار مرتبط

واکنش نوری به حضور تقوی در استقلال

دژاگه: تصمیم ترامپ را درک نمی‌کنم/ آلمان خانه من است

تقوی و گودرزی قید حضور در مسابقات جهانی را زدند؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha