محمدرضا تابش نماینده اصلاح‌طلب مجلس دهم:

بند «تراریخته» برنامه ششم تأیید نشد و درحال بازنگری است/ سلامت مردم برای نمایندگان مجلس مهم است

 بند «تراریخته» برنامه ششم تأیید نشد و درحال بازنگری است/ سلامت مردم برای نمایندگان مجلس مهم است

به گزارش سراج24،رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی مسئله تراریخته‌ها در برنامه ششم توسعه، تأکید کرد: «قرار بر این شد در بحث تراریخته‌ها همه جوانب فنی و تخصصی و در رأس همه سلامت مردم رعایت شود و ماده‌ای دراین‌باره بیاید که اگر در کمیسیون تلفیق مورد بررسی و تصویب قرار گیرد برای بررسی بیشتر به صحن مجلس برود».

محمدرضا تابش، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها، درباره آخرین وضعیت محصولات تراریخته در برنامه ششم توسعه گفت: «یک ماده‌ای در قانون برنامه در رابطه با محصولات تراریخته آمده بود که وقتی مطرح شد مخالفین و موافقین راجع به آن صحبت کردند. چون سلامت و ایمنی مردم مد نظر نمایندگان مجلس شورای اسلامی هست فکر کنم آن ماده نتوانست نظر آنها را برآورده کند».

وی ادامه داد: «قرار بر این شد که از کمیسیون کشاورزی مجلس، فراکسیون محیط زیست مجلس، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و سازمان محیط زیست عده‌ای انتخاب شوند برای بررسی نقل قولهای طرفین قضیه تا به جمع‌بندی مناسب درباره تراریخته‌ها برسند که البته مهمترین مسئله در محصولات تراریخته، سلامت مردم است».

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی گفت: «الآن 90 درصد ذرت را از خارج از کشور وارد می‌کنیم برای تأمین خوراک دام، که چاره‌ای جز این نداریم. البته محصولات تراریخته باید گواهیها و استانداردهای لازم را دارا باشند».

وی خاطرنشان کرد: «قرار بر این شد در بحث تراریخته‌ها همه جوانب فنی و تخصصی و در رأس همه سلامت مردم رعایت شود و ماده‌ای در این باره بیاید که اگر در کمیسیون تلفیفق مورد بررسی و تصویب قرار گیرد برای بررسی بیشتر به صحن مجلس برود».

وی با بیان اینکه در حال حاضر ممنوعیتی درباره تراریخته‌ها وجود ندارد، گفت: «تولید و واردات تراریخته‌ها محل اختلاف است بین سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت جهاد کشاورزی، ما هم جلساتی گذاشتیم و هر دو طرف حرفهایشان را زدند و همان جلسات باعث شد یک‌بعدی به قضیه تراریخته‌ها نگاه نشود. قرار شد همه جوانب را در نظر بگیریم واگر چیزی تصویب شود سلامت مردم را در وهله اول تضمین بکنیم».


منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

شرایط فروش اقساطی خودرو به جانبازان مشخص شد

نامه خانواده شهدای حادثه تروریستی مجلس به ده‌نمکی

مجلس یازدهم هیچ مجوزی برای تردد نمایندگان از خط ویژه صادر نکرده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha