توافق آمریکا و ترکیه درباره اوضاع «رقه» بعد از داعش

 توافق آمریکا و ترکیه درباره اوضاع «رقه» بعد از داعش

به گزارش سراج24،وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون)، عصر دوشنبه اعلام کرد، فرماندهان نظامی آمریکا و همتایان ترکیه‌ای آنها در چارچوب عملیات ائتلاف جهانی ضد داعش، جزئیات طرح بازپس‌گیری شهر رقه و حفظ و مدیریت آن را مورد بحث و رایزنی قرار دادند.

این توافق در جریان سفر ژنرال «جوزف دانفورد» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا به آنکارا و دیدارش با همتای ترکیه‌ای خود «خلوصی آکار» و دیگر مسئولان آنکارا، حاصل شد.

ژنرال دانفورد در اظهاراتی خاطرنشان کرد، عملیات نظامی در شهری، که پایتخت داعش خوانده می‌شود، در سایه تداوم نبرد برای سرکوب این گروه تروریستی در شهر موصل عراق، آغاز شده است.

وی با تاکید بر ناکافی بودن نیروهای دموکراتیک سوریه، که مورد حمایت سیاسی و نظامی واشنگتن هستند، برای آزادسازی رقه و حفظ آن پس از آزادسازی، اظهار داشت: «همواره می‌دانستیم که نیروهای دموکراتیک سوریه برای حفظ و مدیریت رقه راه‌حل نیستند. موضوعی که در حال حاضر بر روی آن کار می‌کنیم یافتن مجموعه نیروهای مناسب برای این عملیات است.»

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا تصریح کرد، نیروهای مناسب متشکل از نیروهای محلی و افراد دیگر از مناطق نزدیک به رقه، رهبری عملیات را بر عهده و پس از آزادسازی شهر از دست داعش در حفظ و مدیریت این شهر نیز نقش خواهند داشت.


منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

واکنش ترکیه به خروج آمریکا از برجام

استقبال ترکیه از حمله نظامی آمریکا به سوریه

ساخت اولین نیروگاه اتمی در ترکیه توسط روسیه

0 نظر

ارسال نظر

capcha