مسئول بسیج دانشجویی دانشکده های فنی دانشگاه تهران:

قراردادهایی در پسابرجام با وجود توان داخلی به امضای خارجی‌ها می‌رسد

 قراردادهایی در پسابرجام با وجود توان داخلی به امضای خارجی‌ها می‌رسد

به گزارش سراج24،محمدرضا قلی زاده مسئول بسیج دانشجویی دانشکده های فنی دانشگاه تهران در همایش توانمندی های صنعت نیروگاهی فرصت ها و چالش ها اظهار داشت: آغاز درگیر شدن بسیج دانشجویی پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران با قراداد یونیت اینترنشنال به اوایل تابستان برمیگردد، زمانی که به عنوان دانشجویانی که دغدغه پیشرفت کشور را دارند در جریان تحقیقات خود متوجه شدیم یک سری قراردادها در دوران پسابرجام در حال انعقاد است، با این که توان داخلی در آن زمینه ها موجود است.

وی افزود: تصمیم گرفتیم نکاتی را که در تحقیقات خود به آنها رسیدیم برای سازمان بازرسی ارسال کنیم. با گذشت زمان و تکمیل تحقیقاتمان، متوجه شدیم بزرگترین قرارداد نیروگاهی مستقل جهان ایرادات اساسی دارد. از ضمانت نامه تضمین خرید برقی که به شرکت های خارجی داده شده تا برگزار نشدن مناقصه، تا مالکیت صد در صدی نیروگاه ها توسط ترک ها؛ مکاتبات و پیگیری های متعددی از ریاست جمهوری و وزارت نیرو و وزارت اقتصاد داشتیم.

مسئول بسیج دانشجویی دانشکده های فنی دانشگاه تهران تصریح کرد: بعد از جلسات و پیگیری های متعدد از سازمان سرمایه گذاری خارجی و سازمان بازرسی تصمیم گرفتیم تا پیرو مطالبه مقام معظم رهبری در خصوص برگزاری جلسات با حضور کارشناسان با مسائل مختلف و نقد مسائل کشور، یک همایش تخصصی پیرامون صنعت نیروگاهی کشور برگزار کنیم تا در یک جمع نخبگان و فنی در دانشکده برق دانشگاه تهران و با حضور اساتید و کارشناسان و دانشجویان، ابعاد مختلف حوزه نیروگاهی کشور بررسی شود.

قلی زاده با بیان اینکه "ما می دانستیم که وزارت نیرو حتما برای این که مناقصه ای برای این پروژه تعریف نکرده دلیلی دارد"، گفت: همچنین برای خرید تضمینی برق تولیدی و احتمالا افزایش بدهی وزارت نیرو به شرکت های داخلی دلیلی دارد. برای این که می خواهد مالکیت صد در صدی این نیروگاه ها را به همان شرکت ترک واگذار نماید دلیلی دارد. ما به دنبال این بودیم که این دلایل در فضای نخبگانی و با حضور اساتید و کارشناسان به بحث گذاشته شود. به سراغ شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی کشور رفتیم. مکاتبات خیلی زیادی با آقای طرزطلب، رییس شرکت، تماس های تلفنی مکرر و درخواست های پیاپی برای برگزاری یک جلسه داشتیم. ولی در آخر جواب ایشان این بود که بنده در برنامه شرکت نمی کنم. گفتیم پس اقلا یک نماینده بفرستید. گفتند خیر، نماینده هم نمی فرستم. گفتیم برای مردم شبهه ایجاد می شود که وزارت نیرو پاسخی برای ارائه به انتقادات ندارد.اما باز هم جوابشان تغییری نکرد. سراغ آقای فلاحتیان، معاون برق و انرژی وزارت نیرو رفتیم. دوباره تماس های مکرر و مکاتبات زیاد. ولی چون احساس کردیم شاید ترتیب اثر داده نشود، ایشان را حضورا برای این همایش دعوت کردیم. پاسخ ایشان این بود که بنده با کمال میل در برنامه شرکت خواهم کرد و ما پی گیری ها را از طرف دفتر ایشان ادامه دادیم.

وی افزود: متاسفم که اعلام کنم علی رغم قول های مساعد آقای فلاحتیان، هیچ نماینده ای از وزارت نیرو و متولیان این قرارداد در برنامه حضور ندارد. بنده عذرخواهی میکنم از طرف آقای طرزطلب که نیازی ندیدند در محیط دانشجویی به سوالات دانشجویان پاسخ دهند. عذرخواهی میکنم از طرف آقای فلاحتیان که نظر خود را تغییر دادند.


منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

درخواست برای برکناری معاون عمرانی دانشگاه آزاد با توجه به کاندیداتوری وی در انتخابات شورای شهر

رفتار ناشایست وزیر راه در برخورد با خبرنگاران روحیه انتقادناپذیر دولت را در اذهان زنده کرد

اهدای «عینک آفتابی» به عباس عراقچی و واکنش عراقچی

0 نظر

ارسال نظر

capcha