پاکسازی چند منطقه در حومه حلب و تلفات سنگین تروریست‌های تکفیری + نقشه‌

پاکسازی چند منطقه در حومه حلب و تلفات سنگین تروریست‌های تکفیری + نقشه‌

به گزارش سراج24، یک منبع نظامی سوری گفت یگان‌های مختلف ارتش سوریه با همکاری نیروهای پشتیبان توانستند امنیت را به مناطق تل شعیر، مدرسه المشاه،‌ فافین، کفرقارص و تل سسین در حومه شمالی حلب در جبهه‌ای به طول 6 کیلومتر و عمق 14 کیلومتر بازگردانند که در نتیجه آن تلفات و خسارت‌های سنگینی به گروه‌های تروریستی وارد شد.

پاکسازی این مناطق در پی فرار تروریست‌های داعشی از دانشکده پیاده‌نظام و اطراف آن صورت گرفت، به گفته منبع سوری، نیروهای ارتش سوریه از منطقه الشیخ نجار به این مناطق پیشروی کرده بودند.

یکی از گروه‌های مردمی پشتیبان ارتش سوریه به نام لواء‌ شهداء کفر الصغیره در بیانیه‌ای چگونگی عملیات آزادسازی این مناطق با پشتیبانی ارتش سوریه را تشریح کرد که در آن آمده است: ما مردم حومه شمالی حلب و مجاهدان آن، تشکیل لواء‌شهداء کفرالصغیره را برای اعلام وفاداری به شهدای حومه شمالی و به‌ویژه شهدای کفرالصغیره با هدف آزادسازی حومه شمالی حلب از ظلم و ستمگری تمام گروه‌های تروریستی اعلام می‌کنیم.

در این بیانیه آمده است ما خبر آزادسازی مناطق تل شعیر- فافین - کفر قارص - تل سوسین - مدرسة المشاة - معمل إسمنت المسلمیة را که به کمک نیروهای ارتش سوریه از اشغال گروه‌های تروریستی داعش صورت گرفت، به مردم شجاع خود اعلام کرده، تبریک می‌گوییم، ما به ملت قهرمان تاکید می‌کنیم که عملیات‌مان تا آزادسازی تمام خاک کشورمان از اشغال و لوث گروه‌های تروریستی و تحقق عدالت و آزادی ادامه خواهد یافت.

دانشکده پیاده‌نظام درحومه شمالی حلب در مرزهای سوریه و  ترکیه قرار دارد که تروریست‌های موسوم به الجیش الحر پس از محاصره آن به مدت چندین ماه، در اواخر 2012 میلادی اشغال کردند،‌ طی سپتامبر 2015 درگیری‌های شدیدی میان گروه‌های مسلح داخل دانشکده و گروه داعش رخ داد که به سیطره داعشی‌ها منجر شد.

اخبار مرتبط

لاریجانی با رئیس جدید مجلس نمایندگان عراق گفتگو کرد

بشار اسد: ما با نیروهای ترکیه، عربستان و آمریکا می‌جنگیم

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

0 نظر

ارسال نظر

capcha