آیت‌الله امامی‌کاشانی در خطبه‌های نمازجمعه تهران:

هر ۲ کاندیدای ریاست‌جمهوری آمریکا منحرفند/ حکام سعودی همان بنی مروان و بنی‌امیه هستند

هر ۲ کاندیدای ریاست‌جمهوری آمریکا منحرفند/ حکام سعودی همان بنی مروان و بنی‌امیه هستند

به گزارش سراج24 ، آیت‌الله محمد امامی‌کاشانی امام‌جمعه موقت تهران در خطبه‌های این هفته نمازجمعه با اشاره به سالروز شهادت امام سجاد(ع) و شرایط سخت زندگی این امام بزرگوار، اظهار داشت: در زمان امام سجاد(ع) بنی‌امیه تمام تلاش خود را برای از بین بردن فرهنگ دینی و اسلامی در مدینه به کار بست و امروز هم دشمنان اسلام تمام تلاش خود را برای از بین بردن فرهنگ اسلامی به خصوص در جمهوری اسلامی ایران به کار بستند.

وی افزود: بنی‌امیه با ایجاد مراکز فساد در مرکز تمدن اسلامی که در آن زمان شهر مدینه بود، تلاش کرد تا جوانان را منحرف  و از مسیر حق و حقیقت خارج کند، ولی امام سجاد(ع) با ایستادگی در مقابل این جریان در صحیفه سجادیه تمام حقوق جامعه اسلامی را به صورت دعا در جامعه ترویج می‌کرد.

امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه پس از عاشورا بنی‌امیه توسط آخوندهای درباری افکار انحرافی را در بین مسلمین رواج می‌داد، گفت: از جوانان عزیز می‌خواهم با هوشیاری کامل در مقابل توطئه‌های دشمنان از مسیر اسلام منحرف نشوند و به وظایف دینی و به خصوص نماز توجه ویژه‌ای داشته باشند.

آیت‌الله امامی‌کاشانی با اشاره به جنایات حکام مرتجع منطقه تصریح کرد: امروز حکام سعودی و مرتجع منطقه همانند دوران بنی مروان و بنی‌امیه قصد دارند همان بلایی که‌ آنها بر سر اسلام آوردند را بر سر اسلام بیاورند و در این راه از هیچ جنایتی فروگذار نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه امام عصر(عج)‌ نیز با همان مشکلات دوران امام سجاد(ع) روبرو هستند، گفت: اگر زندگی ما رنگ انتظار به خود بگیرد و ما امام عصر را(عج)‌ یاری کنیم، زندگی ما با محتوا می‌شود و اینکه امروز فرهنگ جامعه اوضاع خوبی ندارد به این خاطر است که زندگی ما رنگ مهدویت به خود نگرفته است.

امام‌جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه در دنیای امروز فرهنگ اسلام و مسیحیت وضع خوبی ندارد، گفت: اگر مسیحیت راه درست را طی می‌کرد این دو انسان منحرفی که به عنوان کاندیدای ریاست‌جمهوری آمریکا مطرح هستند و تمام شعارهای‌شان جنایت است و به جای پرداختن به مسائل داخلی آمریکا علیه مظلومان جهان شعار می‌دهند، مردم آمریکا آنها را کنار می‌زدند و از آنها حمایت نمی‌کردند و یک نفر به آنها رای نمی‌داد.

آیت‌الله امامی‌کاشانی با بیان اینکه باید ملت‌های آمریکا و اروپا هویت خود را باز یابند، تاکید کرد: راه برون رفت از مشکلات دنیا و جهان اسلام انتظار فرج است و مسلمانان نیز اگر بخواهند هویت اصلی خودشان را پیدا کنند و مشکلات‌شان حل شود راهی جز انتظار فرج و زندگی مهدوی ندارند.

وی افزود: اگر ملت عربستان در انتظار فرج بودند حاکمان ظالم را بیرون می‌کردند و اوضاع‌شان این‌گونه نبود.

امام‌جمعه موقت تهران با اشاره به در پیش بودن یوم‌الله 13 آبان و روز ملی مبارزه با استکبارجهانی گفت: 13 آبان روز خشم ملت ایران علیه آمریکاست و امروز هم بعد از گذشت 37 سال این خشم بیشتر و گسترده‌تر شده است.

وی ادامه داد: آن زمان فقط ملت ایران علیه ظلم آمریکا به پا خواست، اما امروز مردم کشورهایی مانند عراق، بحرین، یمن و سوریه که توسط عمال آمریکا علیه آنها جنایت می‌شود، این خشم جهانی شده و پشت صحنه این جنایات آمریکا و صهیونسیم خائن و لجن است.

آیت‌الله امامی‌کاشانی در پایان تاکید کرد: خوشبختانه کشور ایران رنگ انتظار و مهدویت دارد و ولایت فقیه به عنوان نیابت از امام عصر(عج)‌ یک انسجام قوی در برابر دشمنان به کشور داده و دشمنان این کشور برای در هم شکستن همین انسجام علیه کشور ما توطئه می‌کنند.

اخبار مرتبط

آیت‌الله علم‌الهدی: کمر مردم در این دولت خمیده شد

زاویه نداشتن با رهبری و جهادگر بودن دو اصل برای انتخاب رئیس‌جمهور آینده باشد

متن کامل خطبه‌های نماز جمعه + ترجمه خطبه عربی

0 نظر

ارسال نظر

capcha