معاون کل وزارت‌بهداشت:

وزارت مسکن مشکلات «بهداشت» شهرهای جدید را در اولویت قرار دهد

وزارت مسکن مشکلات «بهداشت» شهرهای جدید را در اولویت قرار دهد

به گزارش سراج24، ایرج حریرچی با اشاره به اینکه دسترسی مردم به مراکز درمانی در طرح‌های کلان خالی است، اظهار اشت: ما از 2 جهت دچار مشکلات اساسی هستیم، یک اینکه شهرهای جدید با برنامه یا بدون برنامه در اطراف شهرهای بزرگ ایجاد شده و دومی ایجاد مسکن مهر بدون زیر ساخت لازم است.

قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت ادامه داد: متاسفانه رشد حاشیه شهرها بدون دیده شدن زیر ساخت‌های لازم شهری، سبب کندی خدمات در امر بهداشت و درمان شده است.

حریرچی با انتقاد از نبود زیرساخت‌ها در حوزه شهرهای جدید در این برنامه رادیویی عنوان کرد: مسکن مهر موجب رشد شهرها شد ولی متاسفانه در اکثر این پروژه‌ها زیر ساخت لازم درمانی برای مردم توسط سازندگان آن دیده نشده است.

قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت توجه ویژه به منابع بهداشتی و درمانی شهرهای جدید را لازمه توسعه شهرهای جدید دانست و تصریح کرد: علاوه بر اینکه امکانات درمانی کم است امکاناتی که در سلامت مردم تاثیز می‌گذارد مانند فضای ورزشی، سیستم فاضلاب مناسب، آب آشامیدنی استاندارد و غیره دچار مشکل اساسی است.

حریرچی در ادامه افزود: امیدواریم با همتی که وزارت مسکن دارد اولویت اصلی را به سمت مشکلات بهداشت مردم سوق دهیم. آنچه در وسع وزارت بهداشت در حاشیه شهرها بوده تخصیص اعتبار است که با همکاری بخش خصوصی فضاهایی اجاره شده تا بتوانیم به مردم ساکن شهرهای جدید امکانات حداقلی را ارائه بدهیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت با محدودیت منابع مواجه شده است و قسمت اعظم بودجه شهرهای جدید صرف ساخت و ساز ساختمان‌ها و راه‌های ارتباطی شده است و امیدواریم با مساعدت مسئولین ذی‌ربط منابع لازم برای سلامت مردم فراهم شود.

اخبار مرتبط

وام ودیعه مسکن ۷۰ میلیونی با تولد فرزند سوم اعطا می‌شود

جمع‌آوری 18 میلیارد تومان توسط مراکز نیکوکاری در چهارمحال و بختیاری

تأمین 60 ست پلاسمافرز توسط مجمع خیرین شهید محمدی بندرعباس

0 نظر

ارسال نظر

capcha