مشاور رئیس کمیته امداد در شهرکرد:

مسکن مهرهای فاقد متقاضی در سراسر کشور به مددجویان واگذار می‌شود

 مسکن مهرهای فاقد متقاضی در سراسر کشور به مددجویان واگذار می‌شود

به گزارش سراج24،ابراهیم بازیان صبح امروز در حاشیه جلسه بررسی مشکلات مسکن مددجویان در جمع خبرنگاران اظهارداشت: کمیته امداد در کنار تلاش‌های سالیانه قبل و با یک خیز بلند در حوزه مسکن به لحاظ احداث، خرید و تعمیرات از نوع بازسازی، تکمیل و بهسازی منازل مددجویان اقدمات خوبی را تاکنون انجام داده است.

وی افزود: با مشارکت دستگاه‌های اجرایی، خیران و مردم کمیته امداد بنا دارد در یک برنامه 3 تا 5 ساله در قالب برنامه ششم توسعه نیاز متقاضیان در حوزه مسکن را برطرف کند که بر اساس آخرین آمار نزدیک به 150 هزار خانوار نیازمند مسکن در کشور وجود دارد و 350 هزار واحد مسکن در کشور نیازمند بهسازی و مقاوم‌سازی می‌باشد.

مشاور رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه احداث مسکن و بهسازی مسکن 500 هزار خانوار نیازمند تأمین اعتبار است، بیان کرد: اعتبارات مورد نیاز از محل اعتبارات دولتی، منابع اختصاصی کمیته امداد، کمک‌های مردمی و خیران تأمین می‌شود، با مشارکت استانداران، راه و شهرسازی، بنیادمسکن، سپاه و کمیته امداد برخی از مشکلات در حوزه خرید زمین، پرداخت عوارضات، پروانه ساخت و خرید انشعابات رفع شده که ما بر این باور هستیم تعامل نزدیک دستگاه‌های اجرایی مشکلات مسکن مددجویان را رفع می‌کند.

بازیان با بیان اینکه امسال 4 هزار میلیارد ریال اعتبار در حوزه مسکن تخصیص یافته است، خاطر نشان کرد: از مجموع این اعتبار 46 درصد سهم دولت، 36 درصد منابع اختصاصی کمیته امداد و 21 درصد از محل صدقات و کمک‌های مردم باید تأمین شود، تا امروز بیش از 60 درصد اعتبارات حوزه مسکن به واسطه کمک‌های دولت به این نهاد تخصیص یافته است.

وی گفت: از مجموع 20 هزار واحد مسکن که با مشارکت سپاه مقرر گردید احداث شود تاکنون 40 درصد آن به بهره‌برداری رسیده است که مصمم هستیم 100 درصد اعداد و ارقام اعلام شده در سطح کشور تا پایان امسال محقق شود.

مشاور رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) تصریح کرد: استان چهارمحالو بختیاری در احداث مسکن مددجویان تاکنون پیشرو بوده است به گونه‌ای که عملکرد استان در حوزه احداث مسکن 60 درصد بوده است، تخصیص اعتبارات استان تا هفته آینده اعلام می‌شود.

بازیان ادامه داد: برابر اعلام آمادگی کمیته امداد برای خرید مسکن مهر فاقد متقاضی در کشور استان چهارمحال و بختیاری نیز آمادگی خرید 250 واحد مسکن مهر برای مددجویان را دارد.

وی با اشاره به رویکرد کمیته امداد در حوزه تکمیل پروژه‌ها گفت: رویکرد ما تأکید بر تکمیل پروژه‌های نیمه تکمیل است که باید حداکثر تا پایان امسال یا اوایل سال آینده تکمیل و به بهره‌برداری رسند، مدت زمان تکمیل پروژه‌های روستایی یک سال و پروژه‌های شهری 2 سال اعلام شده است.

 


منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

۳۰۰ هزار مددجوی کمیته امداد تحت پوشش بیمه اجتماعی روستاییان قرار گرفتند

الگوی راهبری شغلی کمیته امداد در جهان منحصر به فرد است

ایجاد ۵۰۰ مرکز نیکوکاری کاریابی در کشور تا پایان سال

0 نظر

ارسال نظر

capcha