"مطالبات" مقام معظم رهبری در حوزه کتاب

لزوم افزایش تیراژ چاپ کتاب در کشور/ نارضایتی رهبر انقلاب از تیراژ پایین کتاب‌ها/ مسئولان مربوطه "باید یک حرکتی آغاز کنند"

لزوم افزایش تیراژ چاپ کتاب در کشور/ نارضایتی رهبر انقلاب از تیراژ پایین کتاب‌ها/ مسئولان مربوطه "باید یک حرکتی آغاز کنند"

به گزارش خبرنگار سراج24، آنچه از آن به عنوان "فقر تیراژ کتاب" در ایران نام برده می​شود، در بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی نقش پررنگی دارد. ایشان در بیانات خود بر کم بودن تیراژ کتاب در قیاس با جمعیت ایران تاکید کرده​ و معتقدند که باید تیراژ کتاب در ایران به 200 یا 300 هزار نسخه برسد.

 

*ضرورت افزایش تیراژ چاپ کتاب‌ها

 

مقام معظم رهبری در دیدار مسئولان کتابخانه‌ها و کتابداران در 29 تیر 1390 فرمودند: تیراژهای هزار و دو هزار و سه هزار و اینها شایسته کشورِ هفتاد و پنج میلیونی ما با این همه جوان، با این همه انگیزه نیست؛ باید تیراژها خیلی بالاتر باشد. حالا در بعضی از موارد خوشبختانه انسان می‌بیند دفعات چاپ کتاب‌ها خیلی بالاست؛ لیکن در عین حال در مجموع که نگاه می‌کنیم، نه، راضی کننده نیست، قانع کننده نیست؛ باید یک حرکتی آغاز شود.

 

رهبر معظم انقلاب اسلامی همچنین در اردیبهشت 73، در بازدید از نمایشگاه بین‌المللی کتاب، تیراژ کتاب را در تناسب با جمعیت آن روز کشور ندانستند و فرمودند: در جامعه‌ 60 میلیونی‌ ایران‌ باید تیراژ هر کتاب‌ حداقل‌ تا سیصد هزار نسخه‌ افزایش‌ یابد و کتاب‌ به‌ اندازه‌ کافی‌ در دسترس‌ همگان‌ باشد.

اخبار مرتبط

توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی به مجریان رادیو/ "مجریان رادیو باید طوری حرف بزنند که همه مخاطبان خود را اشباع کنند"

ضرورت طراحی لباس ملی توسط طراحان ایرانی/کت‌وشلوار لباس ملی ایرانیان نیست/ "تقلید فرهنگی خطر بزرگی است"

توجه به مضمون و محتوای اشعار و نوحه‌ها/ مضمون و محتوای نوحه‌ها باید آموزنده باشد/ جامعه مداح می‌تواند "تحوّلی در سطح کشور" ایجاد کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha