وبلاگ دیدار دوست

حجاب دلپسند است حتی برای بی حجاب ها!

 حجاب دلپسند است حتی برای بی حجاب ها!

به گزارش گروه وبگردی « سراج24 »، وبلاگ دیدار دوست در آخرین نوشته خود اینگونه اورده است که:

شب میلاد پیامبر اکرم صلوات الله علیه و آله و امام جعفر صادق علیهما السلام  با دختر و همسرم به یکی از مساجد تهران رفتیم . مسجدی که در یکی از خیابانهای مناطق شمالی پایتخت قرار داشت . دختر چهار ساله ام طبق معمول ابراز علاقه کرد که با چادر بیاید و ما هم از خدا خواسته ، درخواست او را اجابت کردیم.

بسیار جالب بود.

در منطقه ای که بانوان چادری بسیار کم هستند و فضا به گونه ایست که باید انسان بسیار فرد معتقدی باشد که چادر بر سر داشته باشد ولی افراد مختلفی که از کنار ما عبور می کردند با دیدن دختر محجبه ی من واکنش های جالبی از خود نشان می دادند. از آنجائیکه ما فاصله ی خانه تا مسجد را که چهار پنچ خیابان میشد را پیاده طی کردیم واکنشهای زیادی را دیدیم.

چه حوان چه پیر چه مرد چه زن وقتی از کنار ما می گذشتند با یک ذوق خاصی ابراز علاقه می کردند و خیلی هاشان با مهربانی دستی بر سر زینب می کشیدند. حتی خانمهایی  که خود چادر بر سر نداشتند و یا بهتر بگویم حجاب ناقصی داشتند هم ابراز محبت می کردند.آقایان هم که جای خود. و این واکنشها از این جهت برایم جالب بود که فهمیدم حجاب زیبایی ای دارد که هر کس را به خود جذب می کند و انسان را به تحسین وادار میکند که خوب طبعا این واکنشها را افراد نمی توانند نسبت به بانوان جوان ابراز کنند ولی نسبت به کودکی خردسال آنهم در سن و سال زینب ، راحت است ابراز کردنش.

فکر می کنم علت این ابراز محبت ها معصومیت کودکانه ای بود که با زیبایی حجاب دو چندان شده بود. آنهم حجابی که از سر شوق و علاقه بر سر گذاشته شده بود.هیچ وقت یادم نمی رود آنزمانی را که هنوز زینب را نداشتیم وقتی با همسرم به حرم حضرت معصومه مشرف می شدیم با یک ذوق خاصی می گفت از خدا یه دختر می خوام مثل این دختر کوچولوهایی که قشنگ چادر سر میکنند. و خدا دعای او و من را  که در آرزوی چنین فرزندی بودم اجابت کرد. خدا کند بتوانیم این علاقه و محبت را به همراه معرفت صحیح برای زینب حفظ کنیم و او بشود مروج راست قامت و ثابت قدم  حجاب فاطمی.ان شاء الله

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha