عملکرد بنادر کشور منفی شد/کاهش ۸۴ درصدی ترانزیت مواد نفتی از بنادر

 عملکرد بنادر کشور منفی شد/کاهش ۸۴ درصدی ترانزیت مواد نفتی از بنادر

به گزارش سراج24 ، مطابق آمار سازمان بنادر و دریانوردی  در شهریور ماه امسال 11 میلیون و 215 هزار و 482 تن مواد نفتی و غیرنفتی در بنادر کشور تخلیه و بارگیری شده است. این میزان در مقایسه با مردادماه (11 میلیون و 981 هزارو 303 تن) حاکی از رشد منفی 6.3 درصدی دارد.

تخلیه و بارگیری مواد نفتی و غیرنفتی طی شهریور امسال در مقایسه با شهریور پارسال نیز 7.2 درصد کاهش یافته است. جزئیات عملکرد بنادر کشور حاکی از آن است که در بخش غیرنفتی  در تخلیه، بارگیری، واردات، صادرات و ترانزیت در مقایسه با شهریور پارسال به ترتیب 5.8 درصد، 4.6، 8.6، 4.8 و 13.2 درصد کاهش یافته است.

در حوزه نفتی نیز مجموع تخلیه و بارگیری 10.8 درصد کاهش یافته است. بر این اساس تخلیه مواد نفتی 13.6 درصد کاهش یافته و در ترانزیت مواد نفتی طی شهریور اماسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته عملکرد بنادر 83.6 درصد منفی شده است.

همچنین تعداد شناورهای ورودی در مقایسه با شهریور سال گذشته در شناورهای بالای هزار تن و زیر هزار تن به ترتیب 11.7 درصد و 4 درصد رشد مفنی ثبت شده است.

بنادر کشور در جابجایی مسافر در بخش ورودی 23.4 درصد و در بخش خروجی 25 درصد رشد منفی در مقایسه با شهریور سال 95 را قبت کرده است.

اخبار مرتبط

عرضه نفت خام در بورس انرژی ایران به منظور تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی

هندی‌ها و چینی‌ها همچنان به دنبال خرید نفت از ایران هستند

نقاط کور قمار نفتی ترامپ چیست؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha