امام جمعه شهرکرد:

آمریکا برای نفوذ در کشور به‌دنبال کانال ارتباطی است

 آمریکا برای نفوذ در کشور به‌دنبال کانال ارتباطی است

به گزارش سراج24،حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به 3 آبان و سالروز تأسیس سازمان ملل متحد اظهار داشت: متأسفانه امروز سازمان ملل تبدیل به سازمان کشورهای قدرتمند برای نفوذ در دیگر کشورها و گسترش سلطه‌گری آن‌ها تبدیل شده است.

وی افزود: امید است به‌زودی به نقطه‌ای برسیم که همه ملت‌ها یک سازمان واحد با مدیریت امام زمان (عج) تشکیل دهند تا مُهر ختم به همه ستم‌ها و ظلم‌های موجود در جهان زده شود.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به 4 آبان‌ماه سالروز اعتراض امام خمینی (ره) و افشاگری ایشان علیه کاپیتالاسیون بیان کرد: کاپیتالاسیون قانونی ذلت‌بار برای ملت ایران بود که متأسفانه حاکمیت آن زمان در اثر ضعف، وابستگی و ذلت ماندگاری خود را به وجود آمریکا وابسته می‌دانست و این قانون را با افتخار پذیرفت.

نکونام این مسئله را ذلتی بزرگ برای کشور عنوان و تصریح کرد: هر ملتی که ضعیف و وابسته شود نتیجه‌ای جز سلطه بیگانگان بر خود و رخت بستن عزت از میان مردمش ندارد اما امام خمینی(ره) و انقلاب بر این سلطه پایان دادند و عزت را برای کشور و دنیای مستضعفان به ارمغان آوردند.

وی گفت: اقتضای نظام سلطه این است که سلطه‌گری کند و این سلطه‌گری حاصلی جز بی‌اختیاری ملت‌ها ندارد از همین‌رو باید مراقب بود که مبادا نگاه به غرب دوباره در کشور احیا شود و بعضی افراد هوس کنند که پای آمریکایی‌ها دوباره به کشور باز شود.

امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه امروز آمریکا به خاطر نفوذ و بازگشت به گذشته سعی در باز کردن راهی برای گفت‌وگو با ملت ایران دارد خاطرنشان کرد: راه نفوذ و سلطه آمریکا بر کشور و ملت ایران به دلیل انسجام و وحدت مردم بسته شده است به گونه‌ای که خودشان امروز به این مسئله اعتراف می‌کنند که دنبال کانالی ارتباطی هستند تا راه نفوذ به کشور و ورود به استحاله فرهنگی برایشان باز شود و بتوانند در این راه از ضعف و نگاه منفعلانه برخی مسئولان استفاده کنند.

نکونام با تاکید بر اینکه آن‌ها نیاز به مذاکره با ما دارند بیان کرد: مذاکره ما با آمریکا برای اثبات حقانیت است اما متأسفانه برخی بد عمل کردند و این مذاکره نتیجه‌‌ای داد که امروز همه اعتراف می‌کنند آمریکا بد عهد است باید مراقب بود بیش از این راه برای آمریکایی‌ها باز نشود.

وی افزود: آمریکا اقتداری به کشور نمی‌دهد و جای تأسف است که برخی افراد اقتدار کشور را ببینند این افراد باید بیدار شوند و با دست ضعیف خود به کشور و انقلاب آسیب نرسانند چرا که در این صورت تنها خودشان رسوا می‌شوند و هیچ آسیبی به انقلاب نمی‌رسد.

امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه امروز مسائلی مانند اشتغال، بروکراسی‌های اداری، مفاسد سیاسی اداری و اقتصادی دغدغه مردم هستند تصریح کرد: مردم از دولتمردان و قوای سه‌گانه به ویژه قوه مجریه انتظار دارند به جای حاشیه‌پردازی‌ها و زیر سوال بردن تریبون‌های مقدس مانند نماز جمعه، گفتن سخنانی مانند اصحاب عَلَم و قلم و مسائل قبل از انتخابات به فکر مشکلات مردم و حل آن‌ها باشند.

نکونام ادامه داد: دولتمردان باید به جای حاشیه‌پردازی و این قبیل بازیگری‌ها تنها به دلیل سیاسی‌بازی به مسائل کلان کشور و رفع مشکل بیکاری بپردازند.


منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

تهدید آمریکا پس از لبخندهای دیپلماتیک بیشتر شد

آیا آمریکا به شاه پشت کرد؟

آقای روحانی به جای رفع تحریم‌های آمریکا به فکر حفظ برجام است

0 نظر

ارسال نظر

capcha