فعالیت‌های صنایع دفاعی گسترده شده است

جانشین وزیر دفاع: ایران در ساخت کشتی و زیردریایی خودکفاست‌

 جانشین وزیر دفاع: ایران در ساخت کشتی و زیردریایی خودکفاست‌

به گزارش سراج24،امیر سرتیپ امیر حاتمی در مراسم اختتامیه هجدهمین همایش صنایع دریایی کشور در کیش، برگزاری هجدهمین همایش صنایع دریایی را مایه خرسندی خواند و اظهار داشت: ما دارای مرزهای آبی قابل توجهی در کشور هستیم لذا باید با توجه به موقعیت خاص کشور ما در منطقه نسبت به قدرت در عرصه نظامی و غیر نظامی دریایی تلاش کنیم.

وی بیان‌داشت: آنچه که امروز می‌بینیم این است که قدرت بسیاری از کشورها دریامحور است کما اینکه دشمنان ما از این قدرت در مقابل عراق و افغانستان و ... بهره بردند لذا مزیت ایران در عرصه دریایی ایجاب می‌کند که قدرت دریایی باشیم.

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح‌کرد: اگر قدرت دریایی و نظامی وجود نداشته باشد قطعا نمی‌توان از ظرفیت‌های سیاسی و اقتصادی دریا بهره‌برداری کرد لذا قطعا این بستر در کشور وجود دارد و نیروهای مسلح توانسته‌اند این بخش را مقتدرانه ایجاد کنند تا کسانی که تلاش در دست‌اندازی دارند نتوانند از این بخش بهره‌برداری کنند و برای ما و کشورمان محدودیت ایجاد کنند.

امیر حاتمی‌ امنیت ایران را مثال زدنی خواند و گفت: دشمنانی که سعی دارند ایران‌هراسی ایجاد کنند، موفق نخواهند بود زیرا هر سرمایه‌گذاری که وارد ایران شود این ایمنی را احساس می‌کند لذا این ظرفیت در بخش دریایی وجود دارد و بخش نظامی دریایی با قدرت توانسته که امنیت را حاکم کند اما قطعا برای رسیدن به نقطه ایده آل باید فراتر از قدرت نظامی در دریاها حرکت کنیم.

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، بخش دریایی را در ارتباط مستقیم با رشد اقتصادی کشور خواند و گفت: نزدیک به 20 رشته و کسب و کار مرتبط با عرصه دریا وجود دارد لذا دریا ارتباط مستقیم و مهمی با عرصه اقتصاد دارد که باید آن را جدی گرفت.

امیر حاتمی گسترده شدن فعالیت‌های صنایع دفاعی را در راستای رسیدن به اهداف این بخش موثر خواند و اظهارکرد: ما برای رسیدن به قدرت در بخش صنایع دفاعی تعاریف را تغییر دادیم و این بخش را گسترده کردیم، به این معنی که دانشگاه‌ها، شرکت‌های دانش بنیان، نیروهای مسلح و بسیاری از بخش‌های دیگر جزء صنایع دفاع شدند تا در راه یک هدف مشترک گام بردارند لذا این اتفاق بزرگ در دوران تحریم روی دارد.

وی تصریح‌کرد: امروز صنعت دفاعی می‌تواند همه نیازهای ‌حوزه دریایی ‌اعم از ساخت کشتی، زیردریایی و حتی قطعات را به صورت بومی تولید کند،  لذا اگر این روند با قدرت ادامه پیدا کند بسیار خوب است البته ما کسانی را که در دوران تحریم به ما کمک کردند فراموش نمی‌کنیم و همچنان دست آنان را می‌فشاریم.


منبع:تسنیم
 

اخبار مرتبط

هیچ جنایت و تروری را بی پاسخ نمی‌گذاریم

آمریکایی‌ها در پی ناامن‌سازی و بی‌ثباتی منطقه‌اند

امروز مهمترین موضوع ترامپیسم در جهان است که یک ویژگی شبیه نازیسم دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha