سرپرست جدید امداد و نجات کشور:

ناهماهنگی سازمان‌ها در حوادث باید حل شود / مانورها واقعی‌تر می‌شوند

 ناهماهنگی سازمان‌ها در حوادث باید حل شود / مانورها واقعی‌تر می‌شوند

به گزارش سراج24،مرتضی سلیمی در تشریح مهمترین برنامه‌های مدیریتی خود در سازمان امداد و نجات هلال احمر اظهار داشت: یکی از مهمترین برنامه‌ها که دغدغه ما در امدادرسانی در حوادث نیز به شمار می‌آید، بحث افزایش مباحث بین بخشی و فرابخشی با نهادهای مرتبط امدادی همچون سازمان مدیریت بحران، پلیس، راهداری و ... است تا این سازمان‌ها در پاسخگویی به حوادث با ناهماهنگی کمتری مواجه شوند و تأثیر امدادرسانی سریع و درست برای نجات بیشتر حادثه دیدگان را شاهد باشیم.

وی همچنین به واقعی شدن مانورهای امدادی نیز گریزی زد و گفت: بنابراین باید کیفیت مانورهای امدادی ارتقاء یابد تا آمادگی امدادگران و نجاتگران برای امدادرسانی‌ها در کشور نیز افزایش یابد.

سرپرست جدید سازمان امداد و نجات کشور در ادامه با تأکید بر تحقق اهداف هلال احمر با محوریت امداد و نجات و تدوین پروتکل‌های عملیات نجات؛ را از دیگر برنامه‌های مهم مدیریتی جدید سازمان امداد و نجات عنوان کرد و در توضیح عدم وجود پروتکل‌های عملیات‌های نجات پاسخ داد: به واقع برای بسیاری از عملیات‌های نجات - پروتکل نداریم و باید این پروتکل‌ها تهیه و تدوین شود.

سلیمی با اشاره به رصد و ارزیابی نقاط ضعف و قوت سازمان امداد و نجات خاطرنشان کرد: در این زمینه باید پایگاه‌های امدادی هلال احمر در سراسر کشور تقویت شود و هماهنگی‌ها بین نهادهای مرتبط امدادی نیز بیشتر صورت پذیرد.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

توزیع ۳۰ هزار بسته حمایتی ماه رمضان میان نیازمندان

«موج همدلی» به سبک کاروان «نذر آب ۳»

توزیع ۳۵۰ عدد سبد کالا در شمیرانات

0 نظر

ارسال نظر

capcha