مرتضی آقا تهرانی در گفتگو با «سراج 24»:

وحدت سیاسی در معنا انتخاب رئیس جمهور اصلح است

وحدت سیاسی در معنا انتخاب رئیس جمهور اصلح است

مرتضی آقا تهرانی، گفت: وحدت سیاسی یعنی برای انتخاباتی که در پیش داریم همه به دنبال آن باشیم که اصلح را رئیس جمهور کنیم و هر حزب یا گروهی نگوید ما به فلان کس بدهکاریم و این حرف ها را کنار بگذاریم و ببنیم بهترین کسی که می تواند کشور نظام و حکومت را یاری کند و معضلات را حل بکند و اختلاف ها را کنار بگذارد و به جلو برود کیست، بیائیم او را پیدا کنیم و به او رای بدهیم.

 مرتضی آقا تهرانی نماینده مردم تهران در مجلس نهم در گفتگو با خبرنگار سراج24، در تشریح اهمیت وحدت در محیط بین المللی و داخلی ،  گفت: وحدت یعنی این که بیائیم جهات مشترک را در نظر بگیریم و بر روی اختلاف ها خیلی تمرکز نکنیم و این مسئله در موضوعات مختلفی خود را نشان می دهد.

وی، ادامه داد: مسلمانان امروز اختلاف مذاهب دارند ، ما شیعه و سنی هستیم و خود  این  ها هم برای خودش به شاخه های متعددی تقسیم می شود ، اما ما باید بر سر مسائل مشترک مثل قرآن ، پیامبر و یا در مسائل سیاسی  بر روی دشمن مشترک تمرکز کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم ، افزود: ما دشمن مشترک داریم ، دشمن مشترک ما صهیونیست ها و آمریکایی ها هستند که فقط به دنبال منافع خودشان هستند و هیچ چیزی غیر از این را در نظر نمی گیرند.

آقا تهرانی ، گفت: این دشمن مشترک می خواهد سبک زندگی و فکر انسان ها را تغییر دهد ، یا نگاه مادی گرایانه به همه چیز می دهند و در واقع آن طور که خودشان می خواهند مسلمانان را بار میاورند.

وی ، تصریح کرد ، خوب اگر مسلمانان بدانند اسلام آدابی دارد دیگر نباید زیر بار آداب  غرب بروند و غربی بشوند و به طبع به دلیل قوی بودن دستورات اسلامی می توانند به این دستورات به درستی عمل کنند و اگر این اتفاق رخ بدهد جهات اتفاق ما خیلی زیاد است  و مهم نیست که مذاهب مختلفی داریم ، چون می توانیم از نظر فکری عین هم باشیم و این خود یک سیاست است ،  سیاست هم یک  بخش از دین ماست و دین هم در این مسئله حرف جدی دارد.

این عضو ارشد جبهه پایداری ، خاطر نشان کرد: ما اگر مهربان باشیم و عقل به خرج بدهیم تا دشمن نتواند از طریق اختلاف افکنی وارد شود و روابط ما را به هم بزند ، می توانیم دشمن مشترک را حذف کنیم و گرنه دشمن مشترک از این اختلاف ها استفاده می کند و ارتباط و دوستی ما را به هم می ریزد و اجازه رشد را به ما نمی دهد.

آقا تهرانی ، ادامه داد: همین که جوانان امروز به این فکر افتاده اند که می شود حاکمیت اسلامی داشت و تابع غرب نبود بسیار شیرین است و می بینیم افرادی مثل قذافی ، مبارک و غیره چه راحت خلع شدند ، افرادی که فکر می کردیم هیچ گاه از منسب خود پائین نمی آیند و علت این پیروزی تنها وحدت بود.

وی ، تاکید کرد: اگر ما با یکدیگر یکی شویم و از یکدیگر الگو بگیریم و همیاری کنیم ، بسیاری از چیزهایی که به نظر محال می آید ، انجام شدنی است والا اگر بخواهیم با هم بجنگیم و همه چیز را فراموش کنیم ، دشمن از این فرصت اسنفاده می کند و اگر دقت کنیم  می بینیم بسیاری از نزاع ها و اختلاف هایی که میان خودی ها رخ داده است خواست و برنامه دشمن بوده است.

 نماینده مردم تهران در مجلس نهم ، گفت: برای انتخاباتی که در پیش داریم همه به دنبال آن باشیم که اصلح را رئیس جمهور کنیم و هر حزب یا گروهی نگوید ما به فلان کس بدهکاریم و این حرف ها را کنار بگذاریم و ببنیم بهترین کسی که می تواند کشور نظام و حکومت را یاری کند و معضلات را حل بکند و اختلاف ها را کنار بگذارد و به جلو برود ، بیائیم او را پیدا کنیم و به او رای بدهیم.

آقا تهرانی در پایان تاکید کرد: وحدت سیاسی ،  تعقل ، اندیشیدن ، وابسته نبودن به این و آن و تعلق نداشتن به دنیا را می خواهد و حالا اگر این حرف ها را کنار بگذاریم ، ما وحدت داریم ،  رهبرداریم ، مقام عظمای ولایت داریم و اگر بیائیم پای این مسائل بیاستیم ، وحدت سیاسی هم شدنی است و من فکر می کنم خوب هم باشد.

اخبار مرتبط

تداوم حمایت ایران از دولت و ملت کشور دوست و برادر سوریه

پاکستان استفاده از الگوی ایران دربرگزاری مراسم محرم را خواستار شد

جبهه تحت حمایت آمریکا در حال نزول و فروپاشی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha