مرتضی آقا تهرانی در گفتگو با «سراج 24»:

وحدت سیاسی در معنا انتخاب رئیس جمهور اصلح است

وحدت سیاسی در معنا انتخاب رئیس جمهور اصلح است

مرتضی آقا تهرانی، گفت: وحدت سیاسی یعنی برای انتخاباتی که در پیش داریم همه به دنبال آن باشیم که اصلح را رئیس جمهور کنیم و هر حزب یا گروهی نگوید ما به فلان کس بدهکاریم و این حرف ها را کنار بگذاریم و ببنیم بهترین کسی که می تواند کشور نظام و حکومت را یاری کند و معضلات را حل بکند و اختلاف ها را کنار بگذارد و به جلو برود کیست، بیائیم او را پیدا کنیم و به او رای بدهیم.

 مرتضی آقا تهرانی نماینده مردم تهران در مجلس نهم در گفتگو با خبرنگار سراج24، در تشریح اهمیت وحدت در محیط بین المللی و داخلی ،  گفت: وحدت یعنی این که بیائیم جهات مشترک را در نظر بگیریم و بر روی اختلاف ها خیلی تمرکز نکنیم و این مسئله در موضوعات مختلفی خود را نشان می دهد.

وی، ادامه داد: مسلمانان امروز اختلاف مذاهب دارند ، ما شیعه و سنی هستیم و خود  این  ها هم برای خودش به شاخه های متعددی تقسیم می شود ، اما ما باید بر سر مسائل مشترک مثل قرآن ، پیامبر و یا در مسائل سیاسی  بر روی دشمن مشترک تمرکز کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم ، افزود: ما دشمن مشترک داریم ، دشمن مشترک ما صهیونیست ها و آمریکایی ها هستند که فقط به دنبال منافع خودشان هستند و هیچ چیزی غیر از این را در نظر نمی گیرند.

آقا تهرانی ، گفت: این دشمن مشترک می خواهد سبک زندگی و فکر انسان ها را تغییر دهد ، یا نگاه مادی گرایانه به همه چیز می دهند و در واقع آن طور که خودشان می خواهند مسلمانان را بار میاورند.

وی ، تصریح کرد ، خوب اگر مسلمانان بدانند اسلام آدابی دارد دیگر نباید زیر بار آداب  غرب بروند و غربی بشوند و به طبع به دلیل قوی بودن دستورات اسلامی می توانند به این دستورات به درستی عمل کنند و اگر این اتفاق رخ بدهد جهات اتفاق ما خیلی زیاد است  و مهم نیست که مذاهب مختلفی داریم ، چون می توانیم از نظر فکری عین هم باشیم و این خود یک سیاست است ،  سیاست هم یک  بخش از دین ماست و دین هم در این مسئله حرف جدی دارد.

این عضو ارشد جبهه پایداری ، خاطر نشان کرد: ما اگر مهربان باشیم و عقل به خرج بدهیم تا دشمن نتواند از طریق اختلاف افکنی وارد شود و روابط ما را به هم بزند ، می توانیم دشمن مشترک را حذف کنیم و گرنه دشمن مشترک از این اختلاف ها استفاده می کند و ارتباط و دوستی ما را به هم می ریزد و اجازه رشد را به ما نمی دهد.

آقا تهرانی ، ادامه داد: همین که جوانان امروز به این فکر افتاده اند که می شود حاکمیت اسلامی داشت و تابع غرب نبود بسیار شیرین است و می بینیم افرادی مثل قذافی ، مبارک و غیره چه راحت خلع شدند ، افرادی که فکر می کردیم هیچ گاه از منسب خود پائین نمی آیند و علت این پیروزی تنها وحدت بود.

وی ، تاکید کرد: اگر ما با یکدیگر یکی شویم و از یکدیگر الگو بگیریم و همیاری کنیم ، بسیاری از چیزهایی که به نظر محال می آید ، انجام شدنی است والا اگر بخواهیم با هم بجنگیم و همه چیز را فراموش کنیم ، دشمن از این فرصت اسنفاده می کند و اگر دقت کنیم  می بینیم بسیاری از نزاع ها و اختلاف هایی که میان خودی ها رخ داده است خواست و برنامه دشمن بوده است.

 نماینده مردم تهران در مجلس نهم ، گفت: برای انتخاباتی که در پیش داریم همه به دنبال آن باشیم که اصلح را رئیس جمهور کنیم و هر حزب یا گروهی نگوید ما به فلان کس بدهکاریم و این حرف ها را کنار بگذاریم و ببنیم بهترین کسی که می تواند کشور نظام و حکومت را یاری کند و معضلات را حل بکند و اختلاف ها را کنار بگذارد و به جلو برود ، بیائیم او را پیدا کنیم و به او رای بدهیم.

آقا تهرانی در پایان تاکید کرد: وحدت سیاسی ،  تعقل ، اندیشیدن ، وابسته نبودن به این و آن و تعلق نداشتن به دنیا را می خواهد و حالا اگر این حرف ها را کنار بگذاریم ، ما وحدت داریم ،  رهبرداریم ، مقام عظمای ولایت داریم و اگر بیائیم پای این مسائل بیاستیم ، وحدت سیاسی هم شدنی است و من فکر می کنم خوب هم باشد.

اخبار مرتبط

بیانیه ۲۴۰ نماینده مجلس در محکومیت هتک حرمت پیامبر اسلام

رفع تحریم‌ها به‌ رغم مخالفت‌های آمریکا

ماهیت ایران با تاکتیک‌ چپاول آمریکایی در تضاد است

0 نظر

ارسال نظر

capcha