سخنگوی انصارالله:

حمله به یمن از «واشنگتن» آغاز شد/پشتوانه بمب و جنگنده و اطلاعات سعودی‌ها آمریکاست

 حمله به یمن از «واشنگتن» آغاز شد/پشتوانه بمب و جنگنده و اطلاعات سعودی‌ها آمریکاست

به گزارش سراج24،"محمد عبدالسلام" سخنگوی رسمی جنبش انصار الله یمن و رئیس هیئت ملی گفتگو کننده یمن در مذاکرات صلح جنایت تازه سعودی‌ها در صنعا را غیرانسانی خواند و در این باره گفت: باید بگویم جنایتی که سعودی‌ها در صنعا مرتکب شدند یکی از سلسله جنایت‌های صورت گرفته توسط جنگنده‌های سعودی-آمریکایی در یمن و ادامه اقدامات جنایتکارانه آنان علیه غیرنظامیان از آغاز جنگ تاکنون است. جنایت‌های زیادی در استان‌های مختلف جمهوری یمن و به خصوص مناطق درگیر همچون صعده، حجه، صنعا، عدن، عمران، مارب، جوف، حدیده، بیضاء، لحج و برخی مناطق دیگر صورت می‌گیرد که حمله به مجلس عزاداری در صنعا یکی از تازه ترین موارد آنها بود.

خشم ملت یمن از جنایت‌ سعودی‌ها

وی تاکید کرد: این جنایت نشان دهنده حجم ناکامی و شکست دشمنان است. سعودی ها به دلیل آنکه نمی توانند در جبهه‌های نبرد دستاوردی داشته باشند غیرنظامیان را هدف قرار می دهند و بی پروا و بدون هیچ انسانیتی دست به کشتار غیر نظامیان می زنند.

سخنگوی جنبش انصار الله تاکید کرد ملت یمن پاسخ این جنایت را خواهد داد و توضیح داد: پاسخ ملت یمن به این جنایت پایداری و مقاومت بیشتر و همچنین پشتیبانی از جبهه های نبرد خواهد بود، مردم به خوبی می دانند که هیچ بهانه‌ای برای این حملات وحشیانه وجود ندارد، ملت یمن از این جنایت و جنایتکارانی که دست به ارتکاب آن زدند به خشم آمده است. همچنین آنان از جامعه جهانی که به جنایتکاران اجازه می‌دهد دست به چنین کشتاری بزنند و حتی در امور داخلی کشور دخالت کنند خشمگین هستند. ملت یمن به خوبی دشمنان خود را می شناسد و درک می کند که سعودی ها و آمریکایی ها آنان را محاصره کرده و دست به کشتار فرزندانش می‌زند.

اتحاد مردم یمن علیه دشمن مشترک

محمد عبدالسلام با تاکید بر اتحاد ملت یمن در برابر دشمنان گفت: این جنایت سبب افزایش میزان اتحاد ملت یمن شد و گروه های مختلف را به یکدیگر نزدیک کرد، مردم علیه دشمن متحد و یکپارچه شده‌اند و باقدرت و صلابت بیشتری از گزینه‌های سیاسی پیش رو همچون شورای عالی سیاسی پشتیبانی خواهند کرد. مردم پس از این جنایت از گزینه‌های پیش روی نیروهای ملی برای مبارزه با دشمن پشتیبانی بیشتری خواهند کرد و در حال حاضر فرزندان خود را به سوی جبهه ها گسیل کرده‌اند.

راه حل‌های مسالت آمیز با مشکل مواجه شد

وی به موضوع گفتگوها و تاثیر اینگونه اقدامات جنایتکارانه بر روند گفتگوهای صلح اشاره کرد و گفت: راه حل‌های مسالت آمیز برای پایان دادن به بحران یمن در کویت با مشکل مواجه شد و همانطور که می‌دانید تیم مذاکره کننده یمن بیش از دو ماه است که در مسقط حضور دارد و اجازه بازگشت به کشور به ما داده نمی‌شود، هر گونه گفتگو و راه حل مسالمت‌آمیز تنها با پایان دادن به جنگ و محاصره یمن امکانپذیر است.

آزمون جامعه جهانی

سخنگوی رسمی انصار الله در پایان گفت: جامعه جهانی در برابر یک آزمون حقیقی قرار گرفته است و باید علیها تجاوزکاران به یمن اعمال فشار کند، آمریکایی‌ها باید بدون دروغ و فریب تمایل واقعی خود به صلح در یمن را نشان دهند، امریکایی‌ها مدعی می شوند که مواضعشان با سعودی ها متفاوت است در حالی که ما می‌دانیم سعودی ها و آمریکایی‌ها دو روی یک سکه هستند و حمله به یمن از واشنگتن آغاز شده است، بمب‌ها آمریکایی هستند، جنگنده‌ها آمریکایی هستند، دانش آمریکایی‌ها بکار گرفته شده است و پشتیبانی لجستیکی نیز از سوی آنان صورت می گیرد.
منبع:تسنیم

 

اخبار مرتبط

هلاکت سه سعودی توسط تک‌تیراندازان یمنی

ردِ پایِ شیطان بزرگ در ترور رهبر برجسته انصارالله

موشک‌باران مرکز تجمع مزدوران سعودی در یمن

0 نظر

ارسال نظر

capcha