کلینتون: صحبتهای ترامپ درباره مسلمانان ابزاری برای جذب نیروی داعش است / ترامپ:هیچ کس به اندازه من برای زنان احترام قائل نیست

کلینتون: صحبتهای ترامپ درباره مسلمانان ابزاری برای جذب نیروی داعش است / ترامپ:هیچ کس به اندازه من برای زنان احترام قائل نیست

به گزارش سراج24 ، دومین مناظره بین هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ نامزدهای مطرح انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا در دانشگاه واشنگتن در شهر سنت لوئیس واقع در ایالت میسوری برگزار شد. هر دو  نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکادر مناظره دوم پس از ورود به سالن محل مناظره از دست دادن به هم خودداری کردند.

دونالد ترامپ که انتشار یک فایل صوتی از وی درحالیکه از الفاظ رکیک علیه زنان استفاده کرده برایش دردسرساز شده گفت: « من از خانواده ام و مردم آمریکا عذرخواهی می کنم و به این حرف های خود افتخار نمی کنم. من احترام زیادی برای زنان قائل هستم و هیچ کس به اندازه من برای زنان احترام قائل نیست.

هیلاری کلینتون در پاسخ به این سوال که آیا فکر می کنید نشان دهنده الگویی مناسب و رفتاری مثبت برای جوان امروز هستید؟ گفت: آیا شما معلم هستید؟ فکر می کنم که پرسش خوبی است چون من از بسیاری از معلمان و والدین شنیده ام که نگرانی هایی درباره گفته ها و اقدامات در این رقابت انتخاباتی دارند. به نظرمن بسیار اهمیت دارد که ما برای فرزندانمان تصریح کنیم کشور ما واقعا کشوری بزرگ است چون ما خوب هستیم، ما قصد داریم به یکدیگر احترام بگذاریم و دست یکدیگر را بگیریم و اینکه ما به دنبال راههایی برای بهره مند شدن از تنوع کشورمان هستیم ، می خواهیم با همه افراد ارتباط برقرار کنیم و آنها را در کارها دخیل کنیم تا برای کشور کار کنند. من دیدگاهی مثبت و خوش بینانه دارم. شعار ستاد انتخاباتی من این است که ما در کنار هم قویتر هستیم. اگر ما درکنار هم کار کنیم و کاری کنیم که اقتصاد برای همه کارایی داشته باشد در این صورت آمریکا می تواند هر کاری را انجام دهد.

هیلاری کلینتون گفت: بسیاری از جمهوریخواهان نیز گفتند دونالد ترامپ برای ریاست جمهوری مناسب نیست. ما در جریان پویش نیز دیدیم که وی زنان را تحقیر می کند.  دونالد ترامپ چنین است. وی همچنین به مهاجران، آمریکایی آفریقایی تباران و مسلمانان حمله می کند. ما آمریکایی ها چنین نیستیم. آمریکا بزرگ است زیرا ما خوب هستیم.
کلینتون در واکنش به اظهارات دونالد ترامپ که گفته بود هیلاری کلینتون باید شرم کند که به اظهارات قدیمی ترامپ استناد می کند گفت وقتی من چنین چیزی می شنوم به یاد حرف های میشل اوباما می افتم که می گوید هر وقت آنها افول می کنند شما اوج می گیرید.

وی افزود: دونالد ترامپ هرگز از حرف هایی که زده است عذرخواهی نمی کند. وی از دروغگویی نژاد پرستانه خود درباره رئیس جمهور اوباما عذرخواهی نکرد که گفته بود رئیس جمور اوباما در آمریکا متولد نشده است.

در سوی مقابل دونالد ترامپ در واکنش به گفته های هیلاری کلینتتون مبنی بر اینکه دونالد ترامپ از حرف های خود عذرخواهی نمی کند گفت: این شما هستید که باید برای از بین بردن ایمیل ها عذرخواهی کنید.

نامزد جمهوریخواه انتخابات آینده آمریکا گفت: ما سال گذشته تقریبا هشتصد میلیارد دلار کسری بودجه در زمینه تجارت داشتیم که این باورنکردنی است.

دونالد ترامپ گفت: این حرفهایی است که ما سالها شنیدیم. من روزی که برای سنا در نیویورک رقابت انتخاباتی بود از هیلاری شنیدم که می خواهد شغل به نیویورک بازگرداند و موفق نشد. من می خواهم به آمریکایی های آفریقایی تبار ، لاتین تبار ها و اسپانیایی زبان ها کمک کنم.  به شهرها کمک کنم. عملکرد وی برای آمریکایی های آفریقایی تبار بسیار بد بود. وی رای آنها را می خواهد و هیچ کاری برای آنها انجام نمی دهد.

هیلاری کلینتون در موضوع جنگ سوریه استفاده از نیروی زمینی را اشتباهی بزرگ خواند و گفت که از نیروهای زمینی آمریکایی در این کشور استفاده نخواهد کرد. وی همچنین اظهارات ترامپ درمورد مسلمانان را ابزاری برای جذب نیروی داعش خواند. به اعتقاد کلینتون پیشنهاد ترامپ برای ممانعت از ورود مهاجران مسلمان موجب ایجاد آشفتگی فراوان در آمریکا خواهد شد.

اخبار مرتبط

اعلام نتایج نهایی انتخابات عراق تا ۲ روز دیگر

جدیدترین نتایج انتخابات پارلمانی عراق

دختر ترامپ در آغوش نتانیاهو!+عکس

0 نظر

ارسال نظر

capcha