دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان:

برخورد با قلیان‌سراها‌ وظیفه نیروی انتظامی و شبکه بهداشت است

 برخورد با قلیان‌سراها‌ وظیفه نیروی انتظامی و شبکه بهداشت است

به گزارش سراج24،غلامرضا آقا میرزایی عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان پلدختر اظهار داشت: در 20 ماه تصدی بنده در این شورا در استان همه قول‌های داده شده بر اساس مستندات موجود محقق شده است.

وی افزود: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان لرستان در رابطه با برگزاری جلسات هماهنگی بین اعضا پیگیری مصوبات، رتبه دوم کشوری را دارد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان لرستان بیان کرد: در دیدار روسای سه قوه با مقام معظم رهبری در اردیبهشت سال جاری، معظم له مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد را مهم‌ترین آسیب اجتماعی تلقی فرمودند که باید به عنوان اولویت اول آسیب‌ها در کشور در نظر گرفته شود.

وی عنوان کرد:  همه مسئولان  کشور با هدف اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر در این راستا گام بردارند تا در نهایت طی برنامه ششم هرسال 5 درصد به طوری که  در پایان  برنامه پنج ساله میزان  25 درصد کاهش مصرف و توزیع مواد مخدر ایجاد شود.

آقا میرزایی گفت: مشخص است که  اهمیت مبارزه با مواد مخدر تا حدی است که حتی مقام معظم رهبری به موضوع ورود پیدا کرده‌اند و این بیانگر آن است که حجت بر همه مسئولان تمام  است و هیج مسئولی نباید  در این رابطه کوتاهی کند.

وی تصریح کرد: از نیروی انتظامی و دستگاه قضایی انتظار داریم که با  خرده فروشان مواد مخدر برخورد جدی داشته  و اعمال ماده 13قانون مبارزه با مواد مخدر درجهت مصادره املاک کسانی که مبادرت به این موضوع می‌نمایند در دستور کار قرار دهند.

وی خاطر نشان کرد: برای به نتیجه رسیدن در امر مبارزه با مواد مخدر کمیته‌های شهرستان از جمله کمیته  درمان به ریاست رییس شبکه بهداشت، کمیته پیشگیری به  ریاست مدیر آموزش وپرورش، کمیته مقابله به ریاست فرمانده انتظامی شهرستان، کمیته مشارکت های مردمی به ریاست معاون فرماندار و کمیته حقوقی قضایی به ریاست دادستان شهرستان باید  با جدیت به وظیفه خود عمل کنند.

آقا میرزایی با بیان این که همه کمیته‌های شهرستان پلدختر در بحث مبارزه با مواد مخدر  فعال هستند اظهار داشت: تنها کمیته‌ای که در این شهرستان از نظر فعالیت  وضعیت مطلوبی ندارد کمیته درمان است که رئیس آن طی چهار جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر تنها یک جلسه حضور داشته است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان لرستان گفت: برای مبارزه با مواد مخدر استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد در شهرستان پلدخترمورد توجه قرار گیرد.

آقامیرزایی اظهار داشت: مهم این است که برای به نتیجه رسیدن از تمام ظرفیت‌های شهرستان استفاده شود و امامان جمعه  و جماعات،  سپاه، بسبج، دانش‌آموزان، دانشجویان، اصحاب رسانه  شهرستان و دهیاران در این امر مهم  کمک کنند و با یک حرکت جهادی تمامی خانواده‌ها برای نجات فرزندان این مرز بوم پای کار آیند.

وی افزود: اجرای طرح پیشگیری از اعتیاد دانش‌آموزان زمانی به نتیجه می‌رسد که قبل از دانش‌آموزان اولیای آنها  آموزش مبارزه با مواد مخدر ببینند در غیر این صورت اگر تنها  دانش آموزان آشنایی با مضرات مواد مخدر به ویژه از نوع صنعتی را آموزش ببینند  و والدین ورود پیدا نکنند و آموزش  نبینند ممکن است در اجرای پیشگیری نتیجه عکس حاصل شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان لرستان با بیان اینکه برخورد با قلیان و قلیان سراها  وظیفه نیروی انتظامی وشبکه بهداشت است بیان کرد: موضوع تهیه شناسنامه اعتیاد شهرستان از اهمیت خاصی برخوردار است زیرا تا آمار دقیقی از معتادان موجود نباشد نمی‌توان برای مبارزه با مواد مخدر برنامه ریزی و تصمیم درستی گرفت.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

دستور دادستان کل کشور برای برخورد با گران‌فروشان و محتکران

اطلاعیه ناجا: محدودیت سفر پابرجاست/ رانندگان متخلف جریمه می‌شوند

انهدام باند تروریستی توسط ناجا/ دستگیری اعضای اصلی در استان‌های جنوبی

0 نظر

ارسال نظر

capcha