تلاش امارات برای فرار از مسئولیت جنگ یمن

 تلاش امارات برای فرار از مسئولیت جنگ یمن

به گزارش سراج24، به نقل از نشریه المنار فلسطین، کشورهای شرکت کننده در جنگ علیه یمن به سردمداری عربستان در ارائه توجیه درباره حمله وحشیانه علیه مردم یمن ناتوان هستند. از این رو آنها همواره تلاش می کنند کشورهایی را که نه تنها هیچ نقشی در این جنگ ندارند بلکه برای پایان دادن آن تلاش می کنند، متهم کنند. کشورهایی که خواستار پایان جنگ یمن هستند مخالف کشتار مردم یمن و نادیده گرفتن حاکمیت این کشور هستند.

این کشورها از همان آغاز این حمله را محکوم کردند. کشورهای ائتلاف حمله به یمن تلاش می کنند کشورهایی را خواهان حاکمیت یمن هستند و در راس آن ایران را متهم کنند. در این زمینه عبدالله بن زاید وزیر امور خارجه امارات با نادیده گرفتن واقعیت ها به تازگی مدعی شد که ایران به مردم یمن سلاح می دهد و این مساله سبب ادامه جنگ می شود. این در حالی است که امارات به طور مستقیم در این جنگ نقش دارد.

این ادعای وزیر امور خارجه امارات تلاشی برای توجیه کشتار مردم یمن طی بیش از یک و سال نیم گذشته است. در این جنگ افسران آمریکا، فرانسه و انگلیس بمباران هوایی علیه مردم یمن را مدیریت و امارات، قطر و ریاض هم با دست و دل بازی تمام از آنان پشتیبانی می کنند.

اظهارات عبدالله بن زاید علیه ایران در واقع تلاشی برای فرار از واقعیت ها و مسئولیت ها است. به ویژه این اظهارات در شرایطی است که 21 تن از افسران و سربازان اماراتی در داخل یک کشتی جنگی اماراتی که ماموریت حمله به مردم یمن را داشت در باب المندب به هلاکت رسیدند. اظهارات این مقام اماراتی نشان می دهد که او عقل و آگاهی خود را از است داده است. این در شرایطی است که نارضایتی در میان شهروندان امارات از دخالت این کشور در جنگ افزایش یافته است.

اظهارات وزیر امور خارجه امارات که آکنده از کینه و آدرس های غلط است نشان دهنده تلخی شکست و حجم کینه امارات از مردم امت عربی است. این کشور هم مانند خاندان وهابی آل سعود رهبری حمله جنایت کارانه علیه مردم یمن را بر عهده دارد. مقام های امارات در این توهم به سر می برند که شرکت در جنگ تروریستی علیه سوریه، یمن و لیبی و دیگر کشورهای عربی راهی است که می توانند خود را نشان دهند و به باشگاه قدرت های بزرگ وارد شوند. اما این اتفاق رخ نداده و نخواهد داد.

اکنون رهبران امارات به شکست سیاست خود در پیروی از نظام وهابی عربستان پی برده اند. آنان از آینده ثبات امارات نگران هستند. ثباتی که از سیاست ناسنجیده تاثیر خواهد پذیرفت.

محافل سیاسی بر این باورند اظهارات ضد ایرانی وزیر امور خارجه امارات در اتهام کردن جمهوری اسلامی ایران تلاشی برای فرار از مسوولیت جنایت در جنگ یمن است. مقام های امارات تلاش می کنند با این اقدام خود بر تلخی شکست خود در جنگ یمن سرپوش نهند. جنگی که در نتیجه پایداری مردم یمن شمار بسیاری از سربازان اماراتی به هلاکت رسیده اند.

محافل سیاسی بر این باورند که ایران در راس کشورهایی است که برای پایان دادن به جنگ در یمن تلاش می کند. این کشور به شدت مخالف دخالت خارجی در یمن و نادیده گرفتن حاکمیت این کشور است. ادعاهای بن زاید مبنی بر اینکه ایران به مردم یمن سلاح می دهد، دروغ است.

اخبار مرتبط

ایوانکا ترامپ: برای آینده ائتلاف دعا می‌کنیم

آغاز مراسم مقدماتی انتقال سفارت به قدس

ماهیگیری ریاض و ابوظبی از آب گل آلود برجام

0 نظر

ارسال نظر

capcha