کلینتون و ترامپ بدترین احساسات را بین آمریکایی‌ها برانگیخته‌اند

 کلینتون و ترامپ بدترین احساسات را بین آمریکایی‌ها برانگیخته‌اند

به گزارش سراج24 ، نتایج یک نظرسنجی جدید در آمریکا نشان می دهد اکثر مردم این کشور معتقدند شرایط بدی که لفاظی های رایج حاکم بر مبارزات انتخاباتی امسال در آمریکا به وجود آورده در تاریخ انتخابات آمریکا سابقه نداشته است.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، این نظرسنجی که توسط دانشگاه مانماوث Monmouth صورت گرفته است نشان می دهد که هفتاد درصد رای دهندگان آمریکایی معتقدند رویارویی هیلاری کلینتون نامزد دموکراتها با دونالد ترامپ جمهوری خواه بدترین احساسات را در رای دهندگان آمریکایی برانگیخته است.

نزدیک به دو سوم شرکت کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند زبان ناپخته ای که امسال در مبارزات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا رایج شده، به هیچ وجه قابل توجیه نیست.

در عین حال، نزدیک به نیمی از طرفداران دونالد ترامپ معتقدند رک گویی نامزد محبوبشان در انتخابات آینده موجه است.

پاتریک موری مدیر موسسه نظرسنجی دانشگاه مانماوث می گوید بسیاری از رای دهندگان آمریکایی به طور یکسان از نامزدهای دو حزب دموکرات و جمهوری خواه به خاطر لحن بسیار منفی و تندی که بر  مبارزات انتخاباتی آمریکا حاکم کرده اند، انتقاد می کنند.

اما علاوه بر 50 درصد رای دهندگان آمریکایی که از لحن هیچ یک از نامزدهای انتخابات رضایت ندارند، 37 درصد بر این عقیده اند که لفاظی های تند و لحن خشونت بار تبلیغات انتخاباتی امسال عمدتا ناشی از رفتار و گفتار دونالد ترامپ است.

شعارها و اظهارنظرهای غالبا تند نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا در زمینه های مختلف انتقادهای زیادی را در میان افکار عمومی و حتی مسئولان حزب جمهوری خواه برانگیخته است.  ترامپ حتی خود نیز اخیرا در اعترافی غیرمعمول از این که در سخنرانی های خود به برخی افراد توهین کرده و مایه رنجش خاطر آنها شده است، ابراز تاسف کرده است.

وی حتی چندی پیش مدیران ستاد تبلیغاتی خود را تغییر داد تا شاید خون تازه ای به مبارزات تبلیغاتی خود در برابر هیلاری کلینتون تزریق کند.

نظرسنجی دانشگاه مانماوث همچنین نشان داد که لحن افراط گرایانه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری بر رابطه دوستی میان رای دهندگان آمریکایی تاثیر منفی گذاشته است: هفت درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند مشاجرات مرتبط با تبلیغات انتخاباتی امسال روابط دوستانه آنها با دست کم یک نفر را مختل کرده است.

اخبار مرتبط

اعلام نتایج نهایی انتخابات عراق تا ۲ روز دیگر

جدیدترین نتایج انتخابات پارلمانی عراق

درگیری بر سر نتایج آراء در اقلیم کردستان عراق

0 نظر

ارسال نظر

capcha