کی‌روش احاطه کاملی روی تیم ملی و تیم‌های دیگر دارد

کربکندی: از این به بعد ازبکستان برای ما بازی می‌کند/ کره شکست‌ناپذیر نیست چون دفاع مستحکم ندارد

 کربکندی: از این به بعد ازبکستان برای ما بازی می‌کند/ کره شکست‌ناپذیر نیست چون دفاع مستحکم ندارد

به گزارش سراج24،رسول کربکندی با اشاره به پیروزی شیرین تیم ملی مقابل ازبکستان گفت: کارلوس کی‌روش بازی در خانه حریفان را به خوبی بلد است و در طول این‌ سال‌ها به‌خصوص پس از صعودمان به جام جهانی قبلی، نشان داد گل نخوردن و دفاع کردن را عالی انجام می‌دهد.

وی ادامه داد: تیمی که کی‌روش ساخته، اصول دفاع را خیلی خوب رعایت می‌کند. در خانه حریف تلاش اول این است که بازنده نباشید و سپس در ضدحمله به گل برسید. ما این دو خاصیت و این دو تدبیر را در عملکرد تیم ملی دیدیم و به خصوص در نیمه دوم با یک دفاع منطقی و تجمع بازیکنان در جلوی دروازه، به همراه کشتن زمان بازی و استفاده از ضدحملات، به خوبی تفکرات کی‌روش در زمین به اجرا گذاشته شد.

کربکندی افزود: اجرای خوب تاکتیک تیمی باعث شد روی یک ارسال خوب و فوق‌العاده ما به یک گل سه امتیازی برسیم. بعد از آن نیز مشخص بود که کی‌روش می‌تواند گل‌زده را حفظ کند، چون اصول دفاع را به خوبی می‌داند. به‌هر حال سه امتیاز باارزشی گرفتیم و این نشان می‌دهد کی‌روش احاطه کاملی روی تیمش دارد. در واقع او احاطه کاملی بر حریفان دیگر و اتفاقات این گروه دارد و همه چیز را به خوبی آنالیز می‌کند. این مسائل به او قدرت شناخت می‌دهد و با برنامه‌ریزی می‌توانیم برنده یک بازی سخت مقابل ازبکستان باشیم.

وی در مورد اینکه از این به بعد چه اتفاقاتی در گروه A مسابقات رخ می‌دهد، گفت: ازبکستان به ما باخت، اما برای آنکه همچنان شانس صعود به جام جهانی را داشته باشد، سعی در کسب برد دارد و این یعنی ازبک‌ها برای ما بازی خواهند کرد. اگر این تیم یقه قطر، سوریه یا کره جنوبی را بگیرد، به نفع ما خواهد بود.

کربکندی که سابقه سرمربی‌گری در باشگاه‌های ذوب‌آهن، صبای قم و راه‌آهن را در کارنامه دارد، ادامه داد: ایران توانایی کسب برد مقابل کره جنوبی را داراست و اگر با همین شرایط بازی کند، می‌تواند کره را شکست دهد. کره جنوبی مقابل چین و قطر که تیم‌های ضعیف گرو‌ه ما هستند، دو بار دروازه‌اش را باز شده دیده و با سوریه در کشور مالزی مساوی کرده است. اینها نشان می‌دهند کره‌ای‌ها از استحکام دفاعی خوبی بهره‌مند نیستند. کار قطر برای صعود واقعاً سخت است، اما سوریه برد آورده و شاید امیدوار باشد. با این حال چون شخصیت رسیدن به جام جهانی را ندارد، نمی‌توان روی این تیم حساب باز کرد.

دروازه بان پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان در خاتمه تصریح کرد: دیدگاه کی‌روش این است که بیرون از خانه با رقبای خود به تساوی برسد و در خانه، حریفان را شکست دهد. او حالا با کسب این برد خارج از خانه، از برنامه‌ریزی خود جلو افتاد. از سوی دیگر تیم یکدستی دارد، تا حدی که کاپیتان تیم ملی از زمین بازی بیرون ماند، اما هیچ‌کس اعتراضی نکرد و صدای کسی در‌نیامد. در مجموع می‌خواهم بگویم ایران و کره جنوبی که دو قطب فوتبال آسیا هستند و می‌توانند به راحتی از این گروه به جام جهانی صعود کنند.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

تذکر به فدراسیون فوتبال کره جنوبی در پی انتشار کلیپ توهین آمیز علیه تیم فوتبال ایران

کلمبیا به مصاف کره و ژاپن می‌رود

پیروزی قطر مقابل کره جنوبی

0 نظر

ارسال نظر

capcha