باحضور ده‌ها نیروی انتظامی و امنیتی در مشهداردهال صورت گرفت

برگزاری مراسم "جمعه نشلجی‌ها" بدون حضور خانواده‌های ایثارگران و شهدا/ تبدیل مراسم مذهبی به "میتینگ سیاسی"

 برگزاری مراسم "جمعه نشلجی‌ها" بدون حضور خانواده‌های ایثارگران و شهدا/ تبدیل مراسم مذهبی به "میتینگ سیاسی"

به گزارش سراج24،مراسم سنتی "جمعه نشلجی‌‌ها" با حضور ده‌ها نیروی انتظامی،امنیتی و با دعوت به آرامش هیئت‌ امنای آستان مقدس علی بن امام محمد باقر(ع) برگزار شد.

این مراسم در حالی برگزار شد که پیش از این جمعی از مردم و اعضای هیئت امنای آستان علی بن امام محمد باقر(ع) اعتراض خود را نسبت به حضور مجید انصاری در این مراسم اعلام کرده بودند اما اصرار فرمانداری کاشان برای حضور انصاری در این مراسم مذهبی منجر شد تا برای نخستین بار و با توجه به قدمت چند صد ساله، این مراسم مذهبی به یک میتینگ سیاسی تبدیل شود.

خانواده شهدا و ایثارگران کاشان در اعتراض به سوابق  مجید انصاری در فتنه 88 مراسم جمعه نشلجی‌ها را ترک کردند.

از دیگر موارد این مراسم می‌توان به  سیاسی شدن این مراسم با حضور مجید انصاری یکی از عوامل موثر فتنه 88  نام برد که سبب شد این مراسم مذهبی با حضور جمعیت کمتری نسبت به سال‌های قبل برگزار شود.

 پیش از برگزاری این مراسم رئیس هیئت امنای آستان مقدس علی بن امام محمد باقر (ع) با اشاره به مخالفت آحاد مردم به ویژه خانواده شهدا و ایثارگران به حضور مجید انصاری در مراسم جمعه نشلجی‌ها اعلام کرد: مردم از حضور مجید انصاری در منطقه کاشان ناراحت و به آن معترض هستند اما معاون ‌سیاسی فرماندار‌ی کاشان با دخالت بی‌مورد بر سخنرانی مجید انصاری در این مراسم پافشاری دارد.


منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

حامد جلالی کاشانی فعال فرهنگی و مستند‌ساز فوت کرد

جوانان محور بیانیه‌ی گام دوم هستند/ مسئله‌ی فرهنگ یک زیرساخت در این بیانیه است

انقلاب اسلامی نگذاشت گردن‌کشان دنیا به هدف‌شان برسند

0 نظر

ارسال نظر

capcha