احتمال بروز تشنج و درگیری با حضور مجید انصاری در مراسم جمعه نشلجی‌های کاشان

 احتمال بروز تشنج و درگیری با حضور مجید انصاری در مراسم جمعه نشلجی‌های کاشان

به گزارش سراج24،حسن علیزاده با بیان اینکه ‌برگزاری هر مراسم مذهبی ‌در آستان مقدس علی بن امام محمد باقر (ع) باید طبق قوانین و آئین‌نامه‌های موجود با هماهنگی‌های هیئت امنای آن آستان انجام شود، ‌اظهار داشت: برای برگزاری مراسم‌ها، مسئولان برگزاری مراسم با حضور در آستان مقدس، ‌برنامه مراسم را تشریح کرده، مجری، مداح و سخنران را معرفی می‌کنند تا به تأیید هیئت امنای آستان برسد.

وی با اشاره به مراسم جمعه نشلجی‌ها افزود: متاسفانه امسال به دلیل تغییر مسئول ستاد مراسم سنتی جمعه نشلجی‌های کاشان‌، کسی برای انجام هماهنگی‌های لازم در این مورد تاکنون به آستان مراجعه نکرد‌ه است.

رئیس هیئت امنای آستان مقدس علی بن امام محمد باقر (ع) با بیان اینکه به محض اطلاع از سخنران دعوت شده به مراسم، مسئول ستاد مراسم سنتی ‌نشلجی‌ها به دفتر آستان احضار شد، تصریح کرد: ‌وی در توضیحاتش ‌عنوان کرد که ‌از مجید انصاری برای سخنرانی در مراسم سنتی نشلجی‌ها دعوت به عمل آمده ‌که از پیشینه‌اش ‌اطلاعی نداشته است.

وی با بیان اینکه ‌پس از اطلاع مردم نشلج، مخالفت‌ها برای حضور این سخنران‌ آغاز شد، ادامه داد: ‌اما متاسفانه معاون ‌سیاسی فرماندار‌ی کاشان با دخالت بی‌مورد بر سخنرانی مجید انصاری در این مراسم پافشاری دارد.

رئیس هیئت امنای آستان مقدس علی بن امام محمد باقر (ع) با بیان اینکه ‌در جلسه هیئت امنا با توافق همه اعضا برای جلوگیری از ‌هرج و مرج، ‌با حضور مجید انصاری در این مراسم مخالفت شد، خاطرنشان کرد: صورتجلسه به فرمانداری کاشان و ستاد برگزاری مراسم جمعه نشلجی‌ها و مسئولان امنیتی برای اجرا ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه مسئول اداره اوقاف شهرستان نیز ‌پس از ابلاغ صورتجلسه‌ با حضور سخنران مورد نظر مخالفت کرد افزود: ‌تاکنون ستاد برگزاری مراسم جمعه نشلجی‌ها‌ سخنرانی را به هیئت امنای آستان برای تایید معرفی نکرده است.

رئیس هیئت امنای آستان مقدس علی بن امام محمد باقر (ع) اظهار داشت: مخالفت‌های مردم منطقه کاشان به حضور مجید انصاری در این مراسم به دلیل نقش ایشان در فتنه 88 و همراهی او با فتنه‌گران است.

مخالفت آحاد مردم، خانواده شهدا و ایثارگران به حضور انصاری در مراسم جمعه نشلجی‌ها

حجت‌الاسلام مهدی سلیمانی نیز با بیان اینکه مراسم جمعه نشلجی‌ها از قدیم‌الایام برگزار می‌شده است، گفت:‌ قدمت این مراسم ‌به اندازه مراسم سنتی مذهبی قالیشویان فین کاشان است.

امام جمعه مشهد اردهال کاشان با بیان اینکه ‌در این روز تما‌م اهالی‌ نشلج کاشان در آستان علی بن امام محمد باقر (ع) حضور می‌‌یابند و اقامه عزا می‌کنند، افزود: ‌اهالی‌ نشلج کاشان با این کار ابراز علاقه خود را به ساحت مقدس این امامزاده واجب‌التعظیم نشان می‌دهند.

 ‌وی با اشاره به سخنران دعوت شده به این مراسم افزود: ‌در سال‌های گذشته مسئولان برگزاری مراسم سنتی جمعه نشلجی‌ها با هماهنگی‌های آستان از فردی را برای ‌‌سخنرانی دعوت ‌می‌شد و اداره اوقاف نیز ضمن ‌نظارت بر برگزاری مراسم، از ‌حضور سخنرانانی که سرمنشاء فتنه بوده و ‌با نظام زاویه دارند جلوگیری می‌کند.

سلیمانی‌ با اشاره به مخالفت آحاد مردم به ویژه خانواده شهدا و ایثارگران به حضور مجید انصاری به این مراسم تاکید کرد: نباید با دعوت از چنین افرادی سبب ایجاد تفرقه در منطقه کاشان شویم و این مراسم هزار ساله تحت‌الشعاع قرار گیرد.

امام جمعه مشهد اردهال کاشان ضمن اشاره به حضور مقام معظم رهبری در آستان و حدیث امام رضا (ع) در مورد منطقه مشهد اردهال کاشان گفت: با وجود چنین شرایط و‌ توجهات ویژه‌ای که به این منطقه شده‌، باید از حضور برخی افراد به این مراسم جلوگیری شود تا ‌‌‌‌‌تنش و دودستگی در منطقه کاشان به‌وجود نیاید.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

حامد جلالی کاشانی فعال فرهنگی و مستند‌ساز فوت کرد

جوانان محور بیانیه‌ی گام دوم هستند/ مسئله‌ی فرهنگ یک زیرساخت در این بیانیه است

انقلاب اسلامی نگذاشت گردن‌کشان دنیا به هدف‌شان برسند

0 نظر

ارسال نظر

capcha