فعالیت ۷۵ هزار داعشی در توئیتر، تلگرام و شبکه‌های اجتماعی

 فعالیت ۷۵ هزار داعشی در توئیتر، تلگرام و شبکه‌های اجتماعی

به گزارش سراج24 ،  سردار کمال هادیان‌فر در حاشیه بازدید رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی از ساختمان پلیس فتا و فعالیت‌های سایبری این پلیس با اشاره به روند رو به رشد وقوع جرایم در فضای مجازی اظهار داشت: با توجه به گسترش روزافزون اینترنت و شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی هر ساله شاهد رشد جرایم در این فضا هستیم و در 6 ماهه نخست امسال 63.5 درصد جرایم رخ‌داده در فضای مجازی افزایش داشته است.

وی ادامه داد: آمارهای به دست آمده نشان می‌دهد 42.5 درصد از جرایم رخ داده در شبکه اجتماعی تلگرام به وقوع می‌پیوندد که لازم است خانواده‌ها  وجوانان هوشیاری بیشتری در حین استفاده از این شبکه‌ اجتماعی داشته باشند.

رئیس پلیس فتای ناجا هتک حیثیت در فضای مجازی را دارای بیشترین سهم از جرایم اینترنتی در کشورمان معرفی کرد و با اشاره به موضوع برداشت‌های غیرمجاز در اثر اینترنت گفت: در سال 93 میزان برداشت‌های غیرمجاز به 53 درصد رسید که خوشبختانه با هشدارهای پلیس و همکاری بانک‌های کشور کاهش 34 درصدی در این فضا را تجربه کرده است.

هادیان‌فر در ادامه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص فعالیت هکرهای عربستان علیه سایت‌های کشورمان گفت: چندی پیش گروهی تحت عنوان داعش با بهره‌مندی از IPهای عربستانی و کشور ترکیه حمله هکری پیش پا افتاده‌ای از نوع دی‌فیس انجام داده است که خوشبختانه با ورود سریع پلیس فتا و توجه ویژه مدیران سایت‌های مربوطه این حملات خنثی شد.

* عدم پاسخگویی عربستان نسبت به حملات هکری داعش به سایت‌های ایرانی

وی ادامه داد: البته در نشست اخیر اینترپل نیز گزارش استفاده هکرهای داعس از IP های عربستان به اطلاع مسئولان عربستان رساندیم که متاسفانه هیچ اقدام عملی از سوی این کشور انجام نشده است.

* فعالیت 75 هزار داعشی در توئیتر، تلگرام و شبکه‌های اجتماعی

هادیان‌فر در ادامه با تاکید بر لزوم ورود سازمان اینترپل به مبارزه جدی و همه‌جانبه با فعالیت گروه تروریستی داعش در فضای مجازی گفت: ما در نشست اخیر سازمان اینترپل گزارش مبسوطی از فعالیت 75 هزار نیروی داعش در شبکه‌های اجتماعی توئیتر، تلگرام، فیسبوک و پرووایدرهای دیگر ارائه دادیم و خواستار ورود جدی اینترپل به برخورد همه‌جانبه با فعالیت سایبری این گروهک تروریستی شدیم.

* هیچ ایمیلی از اتباع ایرانی در حمله سایبری به یاهو هک نشد

رئیس پلیس فتای ناجا در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم، در خصوص ورود پلیس فتای ایران به ماجرای هک شدن چند میلیارد ایمیل شرکت یاهو و شکایت کاربران ایرانی از هک شدن ایمیلشان در این حملات سایبری گفت: خوشبختانه هیچ گزارشی از هک شدن ایمیل‌های اتباع ایرانی در این ماجرا به دست پلیس نرسیده است و ما آمادگی داریم در صورت ارائه هرگونه اطلاعات، بررسی‌های لازم را انجام دهیم.

* هکر میهمان ماه عسل تمام حقیقت را نگفت

وی در پایان در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره هکری که چندی پیش در برنامه ماه عسل حاضر شده بود و عنوان شد که پلیس فتا پیگیر تخفیف مجازات وی خواهد شد، گفت: متأسفانه در این برنامه تمامی حقیقت پرونده این فرد عنوان نشد در حالی که تعداد شکات و مالباختگان این فرد به اندازه‌ای زیاد بود که این مجرم سال‌ها به دنبال جلب رضایت آنها بود و افراد بسیاری به دنبال اقدامات مجرمانه وی مال خود را از دست دادند ولی اداره حقوقی پلیس فتا با توجه به کم سن و سال بودن این فرد و ابراز ندامت وی پیگیر است تا در صورت امکان عفو یا تخفیف مجازات، پیگیری‌های لازم را انجام دهد.

اخبار مرتبط

تصاویر جدید از سریال پایتخت در سکانس‌های سوریه

نماد باشگاه استقلال در توییتر شفر+عکس

مهمان پذیری مثال زدنی ایرانیان از شبکه های اجتماعی/ چقدر با الفبای مجازی آشنا هستیم؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha